Facebook Pixel

Як працює бізнес під час війни — дослідження

Усе більше людей шукають роботу. Водночас побільшало й реєстрацій нових компаній, хоча вакансій досі бракує. Про це свідчать результати дослідження Опендатаботу.

На сьогодні на Work.ua розміщено 18 568 оголошень про пошук працівників. Це в понад 3 рази більше, аніж було в перші тижні після початку війни.

За даними сервісу пошуку роботи для ІТ-спеціалістів Djinni, за перший місяць війни кількість вакансій суттєво скоротилася, а зараз починає відновлюватися, хоча й не так стрімко, як кількість фахівців, що перебувають у пошуку роботи. Натепер на сайті розміщено 47 284 резюме, натомість кількість вакансій становить 15 339.

За даними сервісу пошуку роботи за кордоном Jooble, кількість вакансій за останній місяць поступово зросло. Зараз на сайті розміщено 32 720 оголошень про пошук працівників. Це в 1,3 раза більше, аніж було в перші тижні війни, та майже вдвічі менше, аніж було наприкінці лютого (61 563).

За даними OLX Робота, кількість вакансій на робітничі спеціальності зросла до 32 855, однак це все ще майже вдвічі менше, аніж в останній довоєнний тиждень. Крім того, пропозицій роботи все ще втричі менше за кількість тих, хто на них відгукнувся, — їх аж 99 541.

Фото: Опендатабот

Фото: Опендатабот

Однак кількість нових бізнесів стабільно зростає. Загалом від початку війни в Україні зареєстровано 28 442 ФОПи та 4 584 нові компанії.

За даними української компанії з автоматизації закладів Poster POS, як порівняти з останнім довоєнним тижнем, то зараз в Україні працюють 68% закладів харчування, які генерують 70% прибутку. Кількість замовлень таксі, за даними сервісу Бонд, відновилася лише на третину від довоєнних показників — 37%. За даними Хорошоп, кількість продажів товарів на онлайн-майданчиках зросла до 85% довоєнних показників. Для порівняння: у перші дні війни продажі впали до 7%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉