Facebook Pixel

Японія виділить €188 млн на проєкти для підтримки української економіки через ООН

Україна підписала з Японією 23 меморандуми про співпрацю, які передбачають €188 млн інвестицій у проєкти у різних секторах економіки – відновлення інфраструктури, енергетику, агросектор, реабілітацію поранених та інші. Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Quote«Співпраця України та Японії поглиблюється. У лютому 2024-го було підписано 56 угод. Особливо дякую за грант на 100 протезів через ліцензування їхнього виробництва в Україні. Не менш важливим є спільне вивчення можливостей будівництва в Україні нової педіатричної лікарні», – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

У яких проєктах економічної сфери України допомагатиме Японія

Україна та Японія співпрацюватимуть у таких секторах економіки:

  • відновлення інфраструктури;
  • зелене будівництво;
  • енергетика;
  • агросектор;
  • модернізація сільськогосподарської техніки;
  • розвиток технологій безпілотників;
  • фінансування будівництва доступного житла;
  • переробка сміття;
  • співпраця в секторі охорони здоровʼя;
  • реабілітація та протезування поранених.

Японія надасть технічну допомогу для проєктів на €188 млн через Організацію Об'єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO). Планується $10 млн грантів на перші 30-40 проєктів, які передаватимуть досвід японських технологій українським компаніям.

У рамках меморандумів з Японією Україна співпрацюватиме з японським бізнесом для відновлення країни за енергоефективними та екологічними технологіями. Японія планує впровадити нові технології в Україні, проводити навчання українських спеціалістів, робити аналітику та обмінюватись даними з українськими підприємцями.

Quote«Сектори сільського господарства, енергетики, зеленої металургії, кібербезпеки та будівництва становлять основу для структурування потенційних інвестиційних проєктів із Японією. Саме у них ми бачимо активне зацікавлення японського бізнесу», – сказала Свириденко.

Експортно-кредитне агентство NEXI Японії надаватиме страхування для японських компаній, які долучаються до проєктів відбудови України. Японське агентство міжнародного розвитку JICA підтримуватиме інвестиційні проєкти та надавати гранти для відновлення української економіки.

Нагадаємо, Японія активно підтримує Україну під час війни. Зокрема, наприкінці травня вона оголосила нові санкції проти російських осіб та компаній за купівлю зброї у Північної Кореї.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉