Які санкції проти рф ЄС планує у рамках 15-го пакету
ЄС пропонує ввести санкції у рамках 15-го пакету проти китайських компаній, які допомагали росії розробляти ударні безпілотники для війни проти України. Також ЄС може ввести обмеження на додаткові російські нафтові танкери, щоб у рф було менше можливостей обходити санкції. Про це пише Bloomberg.
Які заходи ЄС хоче ввести у рамках 15-го пакету санкцій проти рф
ЄС обговорює, які обмеження вводити у рамках 15-го пакету санкцій проти рф. Серед ідей:
- санкцій проти кількох китайських компаній, які, на думку блоку, допомагали рф розробляти ударні безпілотники для війни в Україні;
- санкції на додаткові російські нафтові танкери, щоб зменшити здатність москви обходити наявні обмеження.
- заборона для понад 45 російських нафтових танкерів на доступ до європейських портів і служб для високоризикових судноплавних практик;
- санкції проти громадянина Китаю, який контролює компанію, що порушила торгові обмеження ЄС;
- обмеження проти компанії з Гонконгу, яка постачала російським військовим фірмам заборонені мікроелектронні компоненти;
- санкції проти чиновників оборони Північної Кореї, які причетні до рішення країни розгорнути війська для допомоги росії.
Загалом Єврокомісія пропонує внести до списку понад 50 осіб і майже 30 організацій. Їхні активи будуть заморожені, а також їм буде заборонено в’їзд до ЄС.
Інші запропоновані санкції стосуватимуться російських компаній, що транспортують нафту, а також численних військових і керівників компаній. ЄС також пропонує торговельні обмеження для близько трьох десятків організацій, які допомагають москві отримати заборонені технології для війни в Україні. Цей список включає компанії в росії, Сербії, Ірані, Індії, Таїланді, Об'єднаних Арабських Еміратах, а також Китаї та Гонконгу.
Водночас ЄС також пропонує механізм, за яким центральні депозитарії цінних паперів союзу можуть розморозити частину російської готівки, яку вони зберігають, щоб уникнути посилення судових процесів з боку рф.
Нагадаємо, у липні стало відомо, що китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранський Shahed. Це може свідчити про збільшення підтримки росії з боку Китаю, хоча країни запевняли, що дрони не планували використовувати проти України.