Як захистити дані в робочих чатах Viber

Як захистити дані в робочих чатах Viber

У робочих чатах часто зберігається конфіденційна інформація — від бюджетів до паролів. Щоб зменшити ризики витоку даних, експерти Rakuten Viber радять дотримуватися 5 простих правил, які зроблять корпоративне листування безпечнішим.

1. Захищайте чати PIN-кодом

Для обговорення чутливих тем, таких як фінанси чи юридичні документи, використовуйте приховані чати з PIN-кодом. У Viber цю опцію можна увімкнути, натиснувши на чат і утримувати (Android) або натиснувши і перегорнувши ліворуч (iOS) і вибравши «Сховати чат» — далі введіть код доступу.

2. Увімкніть таймер видалення повідомлень

Функція «Зникомі повідомлення» дозволяє автоматично видаляти листування через заданий час: 10 секунд, 1 хвилина, 1 година чи 1 день. Це допоможе знизити ризик, що інформація залишиться в чаті надовго. Для того, щоб увімкнути зникомі повідомлення в чаті: Оберіть чат, у якому хочете надсилати зникомі повідомлення => Натисніть на назву чату (iOS) або три крапки (Android), щоби перейти до інформації про чат => Натисніть Зникомі повідомлення => Оберіть, як довго повідомлення залишатимуться видимими => Введіть повідомлення й натисніть надіслати

3. Підозрюєте злам акаунта — дійте негайно

Якщо отримали підозрілі повідомлення від колеги — повідомте інших співробітників, перевірте перелік пристроїв, змініть паролі та видаліть важливі повідомлення. У Viber доступ до всіх сесій можна знайти в розділі «Обліковий запис» => «Компʼютер і планшети».

  • Порадьте, які кроки має зробити колега: перевірити перелік пристроїв, на яких ще активовано акаунт (у Viber це можна зробити через «Параметри» => «Обліковий запис» => «Компʼютер і планшети»); змінити всі паролі до акаунтів — пошти, соціальних мереж, банківських карток; звернутися до служби підтримки месенджера (у Viber — за посиланням).
  • Повідомте про можливий злам акаунту співробітників, клієнтів, підрядників, партнерів — усі робочі контакти, з якими міг вести листування колега. Обовʼязково попередьте про шкідливі посилання, за якими не можна переходити.
  • Якомога швидше видаліть усю інформацію, яка не має потрапити до рук зловмисників, зі спільних чатів.

4. Відокремте роботу від особистого життя

Щоб не переплутати чати, створіть окрему теку для робочих діалогів. У Viber для цього є функція «Керування папками» — перейдіть у «Додатково» => Натисніть «Керування папками» => Натисніть Нова папка => Введіть назву папки (наприклад «Робочі чати») => Натисніть «Далі» (iOS) або на стрілку (Android) => Оберіть чати, які хочете додати в нову папку => Натисніть готово. — оберіть відповідні чати, назвіть теку (наприклад, «Робота») і додайте її на головний екран.

5. Не діліться всім у чатах

Паролі, платіжні дані, юридичні документи чи конфіденційна фінансова інформація — усе це краще надсилати іншими каналами. Крім того, уникайте повторного використання паролів, оновлюйте їх регулярно і не використовуйте очевидні комбінації.

Пильність — ваш найкращий захист

Не відкривайте підозрілі файли, не переходьте за сумнівними посиланнями та завжди перевіряйте контакти. Ці прості поради допоможуть зробити ваше робоче листування безпечним.

Читати на The Page