Як рф намагалася зірвати підтримку України в Австрії

Як рф намагалась зірвати підтримку України в Австрії

Австрійська розвідка (DSN) заявила, що розкрила російську дезінформаційну кампанію проти України всередині країни. DSN підозрює громадянку Болгарії у шпигунстві на користь росії та проведенні операції з дезінформації, щоб налаштувати суспільство проти України. Про це повідомили у пресслужбі австрійської розвідки.

Як росія налаштовувала суспільство в Австрії проти України

Австрійська розвідка обшукала будинок громадянки Болгарії, яку підозрювали у шпигунстві на користь росії, і виявила інформацію про группу, яка на початку 2022 року запланувала широку дезінформаційну кампанію в німецькомовних країнах, передусім в Австрії, проти України.

За даними DSN, ця группа мала на меті негативно вплинути на громадську думку проти України та Володимира Зеленського і таким чином – на більш високому рівні – поширювати проросійські настрої.

Кампанія проводилась як у медіа, так і офлайн – у вигляді наклейок або графіті.

«Візуальне та змістове оформлення цих активістів мало створити враження, що авторами та ініціаторами є проукраїнські діячі», – зазначили у DSN.

Підозрювана громадянка Болгарії, за даними DSN, була контактною особою розвідки та отримувала пересилання з матеріалами, що стосуються кампанії. Ймовірно, російські спецслужби також доручили їм розповсюдити цей контент у Німеччині та Австрії.

«Поширення неправдивих наративів, фейкових новин і маніпулятивного контенту підриває довіру до наших інституцій і ставить під загрозу соціальну згуртованість», – сказав державний секретар Австрії Йорг Ляйхтфрід.

За словами Ляйхтфріда, поширення дезінформації може вплинути на вибори, сприяти політичній нестабільності та поставити під загрозу демократичне суспільство.

«Ми не повинні дозволити, щоб формування політичної та громадської думки контролювалося ззовні. Ми, австрійці, вважаємо за краще формувати власні думки», – сказав Ляйхтфрід.

Нагадаємо, російські шпигуни роками стежили за урядом Грузії та компаніями, збираючи інформацію та отримуючи повноваження, щоб потенційно саботувати критичну інфраструктуру країни. Таким чином москва хоче схилити Грузію на свій бік, щоб не дати країні приєднатися до ЄС.

Читати на The Page