Досвід, поради та трохи паніки: про підготовку до НМТ від стажерки The Page. Фото: uagit.tv
Наймолодша стажерка The Page Станіслава почала підготовку до Національного мультипредметного тесту (НМТ). Школярі, напевно, розуміють, наскільки це все стресово. Але не обов’язково аж занадто хвилюватися. На власному прикладі вона розповідає, як можна готуватися ефективно і навіть отримувати від цього задоволення.
НМТ не такий страшний, як про нього пишуть
Спочатку я, як і більшість учнів, вирішила, що «часу ще вдосталь»: до НМТ ще декілька місяців. Але нещодавно зрозуміла, що пора братися до справи – адже реєстрація вже відкрита. Спочатку, я розібралася зі структурою тесту, все начебто зрозуміло: три предмети, кожен із яких має свій набір тем.
Моя порада: пройди пробний тест із минулих років, наприклад, цей, або ж скористайся онлайн-симуляторами, наприклад, таким. Це може допомогти тобі зрозуміти формат завдань і побачити свої слабкі місця.
Коли НМТ відбудеться у 2025
Цьогоріч НМТ відбудеться:
- Основна сесія: 14 травня – 25 червня.
- Додаткова сесія: 14 – 25 липня.
- Реєстрація: 6 березня – 3 квітня (додаткова – 9–14 травня).;
- Запрошення: з 4 травня (основна) і 11 липня (додаткова).
Плануємо підготовку до НМТ 2025
Я для початку розділила теми за днями і вирішила:
- ✔️ Потрібно виділяти хоча б 2-3 години на підготовку кожного дня.
- ✔️ «Тасувати» предмети, аби уникнути перевантаження.
- ✔️ Раз на сім днів робити повторення вивченого матеріалу.
Щоб було легше все планувати, використовуй такі застосунки: Google Calendar або планувальники завдань, наприклад, Notion чи Trello. Вони допоможуть тримати все під контролем.
Цікаві матеріали для підготовки до НМТ
В якийсь момент я зрозуміла, що просто читати підручники швидко набридає, і тобі зовсім не хочется продовжувати підготовку. Саме тому я знайшла інші, цікаві способи:
- 📌 Тести (платформи «На урок», ZNOUA, iLearn).
- 📌 Відеоуроки (YouTube, курси ЗНО-викладачів).
- 📌 Флеш-картки (для дат, формул, правил).
- 📌 Конспекти (я створюю їх у Google Docs або пишу від руки).
Тестування є одним з найкращих способів підготовки. Варто регулярно проходити НМТ-симуляції. Я засікаю час, а потім аналізую свої помилки. Це допомагає побачити реальний прогрес. Якщо не можеш запам’ятати щось складне, спробуй пояснити це комусь. Це справді працює!
Не забувай про відпочинок від підготовки
Пам'ятай: не треба перетворювати підготовку на вічні страждання. Час на відпочинок теж дуже потрібний: спорт, прогулянки, зустрічі з друзями. Також нагадуй собі: НМТ – це не кінець світу, а лише один із етапів життя.
Раджу завести «банку мотивації». Запиши на папірцях свої маленькі успіхи та позитивні думки. Це допоможе, коли здається, що все йде шкереберть.
Як побороти власні страхи перед НМТ
НМТ – це виклик, але якщо ти будеш готуватися системно, то значно зменшиш стрес і, можливо, навіть знайдеш у цьому процесі щось цікаве. Головне, пам'ятай: не потрібно відкладати все на останній момент. Не бійся робити помилки та вір у себе.
Успіхів!