Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як дистанційно дізнатись, чи увімкнули світло вдома. Добірка способів

Топ способів дистанційно дізнатися, чи увімкнули вдома світло. Фото: Reuters: Murad Sezer

Топ способів дистанційно дізнатися, чи увімкнули вдома світло. Фото: Reuters: Murad Sezer

В умовах нерегулярного електропостачання важливо знати, коли воно повернеться. Але для того, щоб не чергувати вдома біля вмикача є кілька способів дистанційно стежити за наявністю електроенергії в оселі. Добірку підготували колеги із видання SPEKA.

Telegram-боти та сайти операторів

Про відключення електроенергії завжди повідомляють оператори розподілу електроенергії та НЕК «Укренерго».

Переважно райони міста від’єднують від мережі на чотири години за визначеним графіком. У такому випадку це планові відключення. Однак якщо підстанції пошкоджені або є надлишок споживання, оператори можуть застосовувати аварійні відключення. Тоді час повернення живлення буде або орієнтовним, або невідомим.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Оператором мереж для Києва є ДТЕК «Київські регіональні електромережі», а для Львова Львівобленерго. Зручно також підписатися на сповіщення у Telegram від ботів операторів. У Києві про вимкнення та увімкнення електроенергії повідомляють боти Yasno-online та ДТЕК «Київські електромережі».

Чат ОСББ та сусіди

Ще один доволі простий спосіб — запитати про стан мережі у сусідів або у чаті свого ОСББ чи житлового комплексу. Але і цей варіант має свої недоліки: у великих ЖК електроенергію можуть подавати в окремі корпуси по черзі, тому інформація не завжди буде актуальною саме для вашої квартири. Також це спрацює лише тоді, коли мобільний зв’язок стабільний, а сусіди вдома та можуть швидко вам відповісти.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Наявність Wi-Fi через застосунки домашніх гаджетів

Якщо у вас вдома є гаджети із вбудованим приєднанням до Wi-Fi (робот-пилосос, кондиціонер тощо), то вони підтримують дистанційне керування. А додатки таких гаджетів можуть повідомити, чи є сигнал Wi-Fi. Однак бувають випадки, коли електрика вже є, а сигналу Wi-Fi немає.

Віджет «Є світло»

Ще один спосіб підійде для власників iPhone. Можна створити віджет на головний екран телефону. Він повідомлятиме чи є світло вдома, зважаючи на доступність вашого домашнього роутера в інтернеті. Щоправда, також можуть бути випадки, що електроенергія вже є, а інтернету немає. Тоді віджет сприйматиме квартиру як знеструмлену.

Віджет придумав айтівець Вадим Клименко та зробив його на Scriptable — iOS-застосунку для створення віджетів на JavaScript. Якщо захочете повторити, то програмний код і докладна інструкція для створення віджета за посиланням.

Розетки дистанційного керування

Ці прилади можуть передавати струм у конкретні запрограмовані години (зручно, коли не потрібно, щоб прилад працював цілодобово). А ще мають застосунки для керування на телефоні. Якщо електрики немає у мережі або вона щойно з’явилася, із застосунків вам надішлють сповіщення.

Вартість розумних розеток варіюється від 300 до 800 грн за одиницю.

Камери та охоронні системи: відеоняня та Ajax

Найдорожче, але найефективніше рішення — встановити камеру. Це може бути відеоняня, камера зовнішнього спостереження чи охоронна система. Камери, які зможуть передати інформацію на телефон, коштують від 500 грн.

А спеціальні охоронні системи зможуть навіть надіслати вам сповіщення про появу електроенергії (щоб не доводилось постійно перевіряти дані камери) навіть без інтернету. Охоронні системи на кшталт Ajax обладнані кількома способами повідомити про інциденти на об’єкті (вимкнення та увімкнення електроенергії серед них). У Ajax це Ethernet-порт, Wi-Fi-модуль та слоти для SIM-карток із підтриманням 4G (LTE). Ціна базового комплекту StarterKit — 16 тис. грн.


Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини