Facebook Pixel

Трамп розглянув проведення ядерних випробувань вперше з часів холодної війни

Члени адміністрації Трампа обговорили проведення першого в США ядерного випробування з 1992 року, що ознаменувало б відмову від багаторічного заморожування таких випробувань.

Обговорення відбулися на зустрічі високопоставлених чиновників з вищих органів національної безпеки, повідомляє The Washington Post.

Розмова відбулася у відповідь на звинувачення в тому, що Росія і Китай проводять ядерні випробування малої потужності, хоча жодних доказів у підтримку цих тверджень не виявлено.

Telegram Logo

Високопоставлений представник адміністрації заявив, що демонстрація «швидкого випробування», може дати Вашингтону важіль для тиску в пошуках тристоронньої ядерної угоди.

Зустріч не завершилася рішенням по ядерним випробуванням. Чиновники не дійшли згоди з приводу цієї ідеї, але розмова про їх проведення триває.

Контекст. Стурбованість з приводу наслідків ядерних випробувань, особливо впливу на здоров'я людини і навколишнє середовище, призвела до підписання 184 країнами Договору про заборону випробувань ядерної зброї. Однак США не ратифікували пакт.

Незважаючи на те, що Договір не був ратифікований США, Вашингтон звинуватив Москву і Пекін у проведенні підземних випробувань з вкрай низькою потужністю. Росія і Китай спростували ці звинувачення.

США не проводили ядерні випробування з 1992 року.

Коментарі

Всі новини