Facebook Pixel

«Укренерго» залишилось без очільника

Всеволод Ковальчук Фото: Держенергоефективності

Всеволод Ковальчук Фото: Держенергоефективності

Виконувач обов'язків глави «Укренерго» Всеволод Ковальчук 26 лютого оголосив про свою відставку. Він заявив, що не може працювати в умовах «блокування діяльності стратегічних підприємств, порушення букви та духу міжнародних зобов’язань, бездіяльності, популізму та адміністративного тиску».

Як зазначив Ковальчук у Facebook, це рішення було для нього важким, але наразі він не поділяє поточну політику в галузі, особливо політизацію суто економічних процесів на ринку електроенергетики. Він також повідомив, що його робота протягом чотирьох років здійснювалася під тиском, «бо контролю над оператором системи хочуть усі, кожен виробник — хоч державний, хоч приватний». Для подолання цього тиску компанії потрібна була допомога, і Міністерство фінансів її надало, зокрема завдяки відокремленню та корпоратизації компанії.

Однак Ковальчук наголосив, що роботу «Укренерго» протягом тривалого часу блокує «діями або бездіяльністю» Мінекоенерго. За його словами, компанії навіть довелося захищати себе в суді. Він наголосив на факторах, які створюють загрози для стабільного функціонування енергосистеми та відлякують інвесторів, а саме: відтермінування сертифікації «Укренерго» як незалежного оператора за європейськими стандартами; рішення щодо підтримки виробників з відновлюваних джерел та відсутність чіткої політики в сфері ВДЕ; питання щодо виконання спецобов’язків із забезпечення гарантованих цін для населення (ПСО).

Telegram Logo

«Блокування діяльності стратегічних підприємств, порушення букви та духу міжнародних зобов’язань, бездіяльність, популізм і адміністративний тиск я зневажаю та вважаю неприйнятним для себе працювати в подібних умовах»

Всеволод Ковальчук

Всеволод Ковальчук

Виконувач обов'язків глави «Укренерго»

Контекст. 13 лютого Секретаріат Енергетичного співтовариства відхилив сертифікацію «Укренерго» для подальшої синхронізації з ENTSO-E — європейською мережею системних операторів передачі електроенергії. Успішна сертифікація компанії залежить від вибору моделі анбандлінгу — на основі власності (ownership unbundling, OU) або independent system operator (ISO).

Додатково. Національна енергетична компанія «Укренерго» — системний оператор Об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) України. Є приватним акціонерним товариством, 100% акцій якого належить державі. Підпорядковується Міністерству фінансів України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини