Facebook Pixel

Перевірки переселенців: хто може втратити виплати для ВПО

Деякі з внутрішньо переміщених осіб можуть втратити виплати від держави після перевірок. Про це в інтерв’ю «Суспільному» повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Допомога для ВПО є цільовою й надається тим, хто не живе у власному житлі. Коли людина повертається додому, логічно, що така виплата має припинитися, бо вона втрачає підставу, на якій ці кошти видавалися.

Мета перевірок — подивитися, чи отримують допомогу ті, хто цього потребує. За словами Жолонович, бували випадки, коли люди виїжджали зі свого району до іншого, встановлювали там геолокацію та подавали заявку для виплат ВПО, хоча насправді вони мешкали у своїх домах чи квартирах.

Деякі люди банально не знали, що потрібно писати заяву в разі, якщо вони повертаються додому. Наразі відомо, що приблизно 30% людей отримували виплату для переселенців незаконно. А ці кошти можна перенаправити на інші цільові програми.

Quote«Якщо людина повернулася додому, але, наприклад, не має роботи й потребує підтримки, у нас є програми для малозабезпечених, багатодітних тощо. Ми можемо допомагати їй, розв'язуючи конкретну проблему, яка виникає в місці її постійного проживання», — розповіла міністерка.

Кого можуть позбавити виплат ВПО в Україні

Національна соціальна служба України почала перевірки адрес проживання осіб зі статусом ВПО. Якщо під час перевірки людина не перебуватиме за вказаною нею адресою тимчасового проживання, її попросять з'явитися до органів соцзахисту впродовж 10 днів для з'ясування всіх обставин. Людину сповіщають телефоном і залишають паперовий лист у поштовій скриньці.

Якщо людина не з’явиться до соцслужби в зазначені 10 днів, їй зупинять виплати.

Якими можуть бути виплати переселенцям

Внутрішньо переміщенні особи можуть розраховувати на грошову допомогу від держави:

  • 3 тис. грн для дорослим;
  • 2 тис. грн дітям або людям з інвалідністю.

Нагадаємо: Мінрозвитку громад і територій повідомило про облаштування ще 13 модульних містечок для тимчасового розміщення в них громадян, помешкання яких зазнало руйнувань або було знищено через війну росії проти України.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉