Facebook Pixel

Виробники шампанського згорнуть діяльність в Китаї

Французькі виробники шампанського побоюються, що поширення епідемії COVID-19 обмежить можливості для бізнесу на азіатських ринках, особливо в Китаї, який є другим за значенням ринком для французьких вин.

«Це сильно позначається. Я маю на увазі, що в Китаї все повністю припинилося», — пояснила виробник шампанського Евелін Рок-Бойзель, передає CNBC.

Франція експортує до Китаю кілька категорій товарів, включаючи автомобілі, фармацевтичні препарати та вино. Експорт шампанського відображений в стратегії таких компаній, як Champagne Boizel, яка зосередила зусилля на розширенні присутності бренду в Азії.

Telegram Logo

Минулого тижня міністр фінансів Франції заявив, що епідемія коронавірусу скоротить 0,1% економічного зростання країни. Причому виноробство стане одним з найбільш постраждалих секторів французької економіки.

«Китай зараз є другим ринком для французьких вин, тому для виробництва вина, до якого я дуже прив'язаний, це подвійне покарання», — заявив міністр фінансів Франції Бруно Ле Маре (Bruno Le Maire).

Контекст. Адміністрація Трампа ввела 25% мито на безліч європейських товарів, включаючи французьке вино. Виробники французького регіону Шампань уже відзначили невелике падіння експорту. Згідно з останніми даними торгової асоціації Comite Champagne, яка представляє виробників шампанського, експорт шампанського скоротився з 301,9 мільйона пляшок 2018 року до 297,5 мільйона 2019-го. Обсяг продажів склав $5,4 млрд.

Тим часом китайський ринок шампанського має потенційну базу в 29 млн споживачів, а експорт до КНР виріс 2018 року на 9,1%, до 4,7 млн пляшок. Однак епідемія коронавирусу тільки додає невизначеності у виноробстві.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини