Виробники молочної продукції піднімуть ціни вже до Нового року. Причини й що буде далі

Виробники готової молочної продукції підвищать ціни на 2,5 — 5% уже до 1 січня 2021 року залежно від продуктової категорії.

«Попри хорошу ціну на молоко-сировину, прибутковість виробництва молока в жовтні 2020-го є найнижчою за останні 5 років. Чинників ціла низка. Зокрема аномальні погодні умови цього року: безсніжна зима, суха холодна весна та посуха в серпні, коли наливалася кукурудза — основна кормова культура ВРХ. Відповідно зараз господарства зазнають збитків через низькі врожаї та нестачу кормів, які зі свого боку є дорогими й недостатньої якості», — розповіла Agroreview віцепрезидентка Асоціації виробників молока Анна Лавренюк.

У країні також триває скорочення поголів'я корів, зростають ціни на кормові інгредієнти.

Telegram Logo

«У зв'язку з тим, що господарствам не вдалося заготовити достатню кількість грубих кормів, значна частина ферм буде змушена робити вибракування за продуктивністю та зменшувати поголів'я або взагалі виходити з бізнесу. Упродовж усього 2020 року ми вже щомісяця втрачаємо від 1 тис. до 1,5 тис. корів», — додала віцепрезидентка Асоціації.

За її словами, ситуацію погіршує недостатня державна підтримка тваринництва. Сприяння агропрому держава обіцяла ще 2017 року, але жодного разу його не надала. Йдеться про 1% аграрного ВВП, а це 7-8 млрд грн у розвиток аграрного комплексу щорічно.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ба більше, після першого читання проєкту бюджету на 2021 рік Кабмін скоротив фонд підтримки АПК із розрахованих Мінекономіки й погоджених Аграрним комітетом 8,2 млрд до 4,5 млрд грн.

Такий підхід до господарювання надовго закріпить Україну в статусі нетто-імпортера готової молочної продукції. Сири та інші вироби з молока вже традиційно зростають у ціні рік від року, а вітчизняне тваринництво й далі деградує.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини