Facebook Pixel

Унікальні приклади. Як ЗСУ нестандартно використовують техніку

Україна інтенсивно використовує поставлене західне озброєння через нестачу артилерійських систем та боєприпасів на передовій.

Про це повідомляє видання The Washington Post.

Нещодавно Міністерство оборони України опублікувало відео бойових дій у районі села Сокіл у Донецькій області. На записах видно, як бойова машина Bradley вступає у прямий бій із російською технікою.

За повідомленнями, під час зіткнення російські військові виїхали на своїй техніці через дерева і незабаром обидві машини вступили у бій, стріляючи з гармат одна в одну. Внаслідок зіткнення з російської машини випав солдат. Українська бойова машина піхоти (БМП) отримала попадання в систему прицілювання, внаслідок чого основна зброя вийшла з ладу. Проте командир машини наказав протаранити російський бронетранспортер БТР-82.

За інформацією WP, журналісти провели інтерв'ю з командиром бойової машини Bradley, який брав участь у вказаних боях. Цей український військовий, який служить у 47 окремій механізованій бригаді, отримав навчання від американських військових у Німеччині.

Захисник, який перебуває у лікарні на відновленні після поранення, висловив високу оцінку захисту, наданому бронетехнікою Bradley, особливо її здатності вражати ціль 25-мм снарядами. Він наголосив, що бойова машина Bradley змогла повернутися з полів бою своїм ходом, незважаючи на заяви російських сил про її знищення.

Згідно WP, опубліковане відео показує, що Україна використовує західну техніку в унікальних та екстремальних тактичних методах, щоб компенсувати виснаження артилерійських запасів та нестачу живої сили.

За інформацією Пентагону, США передали Україні 300 бойових машин Bradley. Створені в 1980-х роках для підтримки та посилення танків M1 Abrams, Bradley отримали прізвисько «бойові таксі» завдяки здатності перевозити до шести солдатів через поле бою під надійним захистом важкої броні.

Згідно з американською доктриною, бойові машини Bradley повинні діяти на полі бою спільно з іншою військовою технікою, такою як танки. Основне завдання БМП – вражати цілі на великих відстанях, мінімізуючи ризик потрапляння під вогонь супротивника. Ця стратегія підтримується додатковим захистом повітряних сил. Однак Україна має обмежені можливості, тому часто використовується лише одна-дві машини для мінімізації ймовірності їх виявлення супротивником.

Подякувати 🎉