Facebook Pixel

У Києві вимикатимуть світло навіть у будинках на одній лінії з об'єктами критичної інфраструктури

Мешканців Києва попередили, що в столиці вимикатимуть світло навіть у тих будинках, що розташовані на одній лінії з об'єктами критичної інфраструктури. Як повідомив СЕО Yasno Сергій Коваленко на своїй фейсбук-сторінці, для цього застосовуватимуться так звані ручні відключення.

Українську енергосистему досі не вдалося стабілізувати повною мірою, тому Київ і далі живе в умовах екстрених відключень. Утім, у Yasno наголосили, що електрика зникала в містян напередодні в середньому на 7 годин, тоді як ще в понеділок – на 9. Загалом 30 листопада впродовж дня відключали 953 тис. клієнтів — на 5 тисяч менше, ніж за день до цього.

Водночас екстрені графіки відключень не діють для об’єктів критичної інфраструктури, на одній лінії з якими розташовані й житлові будівлі, у яких електроенергію відповідно теж не вимикають.

Quote«Якщо їх можна перемкнути на іншу лінію, що вимикається, енергетики їх перемикають. Це не швидкий процес, однак із хорошим прогресом: раніше в столиці таких будинків було 2000, зараз — 745. Але є будинки, які не можна перепідключити до іншої лінії, щоб вимикати разом з усім містом. Проте й по них очікується адміністративне рішення — ручне відключення, яке мають робити ЖЕК/ОСББ чи керуючі компанії», — наголосив він.

Ба більше, Коваленко в дописі зазначив збільшення киянами оплат за спожиту електроенергію.

Контекст. Загальний дефіцит в енергосистемі, який і є причиною введення «Укренерго» лімітів споживання, став наслідком семи хвиль ракетних ударів росіян по енергетичній інфраструктурі країни. Станом на 30 листопада виробники електроенергії забезпечували 73% споживання електроенергії в Україні, відповідно дефіцит потужності складав 27%. В «Укренерго» повідомили про поступове зростання потужності генерації та спрогнозували зменшення дефіциту в енергосистемі найближчим часом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉