Вибори президента США 2024: перевага Гарріс над Трампом скоротилась
Кандидатка на посаду президента США від Демократичної партії Камала Гарріс випереджає свого опонента від Республіканської партії Дональда Трампа лише на 3% — 46% проти 43%.
Про це свідчать результати нового опитування Reuters/Ipsos.
Дослідження показало, що Трамп, який до цього відставав від Гарріс на 6% в опитуванні за вересень, був кращим кандидатом з низки економічних питань. Reuters зазначає, що на думку виборців могли вплинути заяви республіканця під час мітингів стосовно нелегальних мігрантів, які нібито схильні до злочинів.
«Респонденти оцінили економіку як головну проблему, з якою стикається країна, і близько 44% сказали, що Трамп мав кращий підхід до розв’язання (проблем. — The Page) «вартості життя» порівняно з 38%, які обрали Гарріс», — йдеться в публікації.
Серед низки економічних питань, які має вирішити наступний президент Сполучених Штатів, близько 70% респондентів сказали, що найважливіша — вартість життя. Водночас лише невелика частка обирала ринок праці та податки.
Опитування показало, що Трамп мав більшу підтримку серед опитаних, ніж Гарріс, у кожній із цих сфер. Однак 42% виборців назвали чинну віцепрезидентку кращою кандидаткою для подолання розриву між заможними та пересічними американцями, ніж експрезидент. Йому віддали перевагу 35% респондентів.
Reuters зазначає, що підтримка Дональда Трампа зросла через занепокоєння громадян питанням імміграції, яка зараз досягла найвищого рівня за понад століття. Так, близько 53% респондентів згодні з твердженням, що «іммігранти, які перебувають у країні нелегально, становлять небезпеку для громадськості», не погодились — 41%.
У травневому опитуванні Reuters/Ipsos результати були протилежні: 45% опитаних погодилися, що іммігранти становлять небезпеку, не погодилися — 46%.
В останньому опитуванні Reuters/Ipsos опитали 1272 дорослих американців по всій країні, включаючи 1076 зареєстрованих виборців. Похибка дослідження на рівні 3%.
У вересні 2024 року NBC News опублікував результати опитування, які показали, що Камала Гарріс випереджає Дональда Трампа на 5%.
Також у серпні результати опитування Bloomberg News/Morning Consult засвідчили перевагу Гарріс над Трампом у 7 ключових штатах.