Великобританія поширила дію своїх санкцій на голів російських державних енергетичних гігантів «Газпром» і «Роснефть» з огляду на важливість їхньої діяльності для російської держави.
Тепер активи Міллера та Сєчіна підлягають заморожуванню, повідомляє S&P Global.
Санкції щодо Олексія Міллера
«Як генеральний директор «Газпрому», мажоритарним акціонером якого є уряд Росії, Міллер займається веденням бізнесу в секторі енергетики, що має стратегічне значення для уряду Росії», — ідеться в повідомленні.
«Газпром» забезпечував постачання ЗВГ до Криму, незаконно анексованого Росією у 2014 році.
Як повідомляється, «Міллер займається веденням бізнесу в секторі, що має стратегічне значення для уряду Росії, отримує фінансову вигоду від уряду Росії та підтримує діяльність, яка підриває та/або загрожує суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України».
«Газпром» — найбільший у світі експортер газу. Він видобув близько 515 млрд кубометрів газу у 2021 році. Це 13-річний максимум видобутку компанії.
Санкції щодо Ігоря Сєчіна
В оновленому британському списку санкцій Сєчин фігурує як особа, що має тісний особистий зв'язок із президентом Росії Володимиром Путіним.
«Роснефть» — провідна компанія в російському нафтовому секторі, основним акціонером якої є «Роснефтегаз». Він на 100% належить російській державі.
Сєчін бере участь в отриманні вигоди та підтриманні уряду Росії, оскільки він обіймає посаду директора в правлінні «Роснефти», яка афілійована з Російською державою. «Роснефть» веде бізнес у стратегічному секторі Росії.
У 2021 році «Роснефть» видобувала 3,9 млн барелів на добу рідких вуглеводнів.
Нагадаємо, що Міллер і Сєчин уже були внесені до списку санкцій США у 2018 році.
Британська ВР володіє 19,75% акцій «Роснефти», але 27 лютого заявила, що вийде з підприємства у відповідь на рішення Кремля вторгнутися в Україну.
І «Газпром», і «Роснефть» мають глобальні депозитарні розписки (GDR), зареєстровані в Лондоні. Але Лондонська фондова біржа 3 березня призупинила торги за цими розписками.
GDR (global depositary receipt) — фінансові інструменти, які випускають банки. Це акції іноземної компанії, що дає змогу торгувати ними на місцевій фондовій біржі.
Призупинення розглядається як серйозний удар по обох компаніях та їхньому доступу до ринків акціонерного капіталу та може вплинути на здатність компаній залучати капітал для фінансування проєктів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!