Капіталізація «Роснєфті», на яку припадає половина всього видобутку нафти в Росії, впала на 255 мільярдів рублів, або $4 млрд.
Акції «Роснєфті» на Московській біржі обвалилися в п'ятницю до рівня 450 рублів за штуку, пробивши рівні падіння квітня 2018 року, повідомляє finanz.ru.
Слідом за акціями помітно подешевшали облігації «Роснєфті». Боргові папери з погашенням 2022 року (Роснєфть04) до 15.39 (UTC+2) втратили 1,53%.

Тиск на «Роснєфть» створюють ризики введення санкцій з боку США. Компанію вже давно відрізали від нових технологій видобування нафти і дешевих кредитів західних банків. Цього разу «Роснєфть» можуть включити до санкційного пакету проти Венесуели, який буде готовий у найближчі 30 днів.
Про те, що США розглядають можливість вжиття заходів проти російської компанії, яка торгує венесуельською нафтою, стало відомо в четвер. Однак у Білому домі побоюються, що нові санкції можуть посіяти хаос на світовому ринку нафти і привести до зльоту ціни.
Контекст. «Роснєфть» купує і перепродає в Азію дві третини обсягів нафтовидобутку Венесуели. Однак у січні 2019 року Мінфін США вніс до «чорного списку» державну нафтову компанію Венесуели PDVSA. Блокування активів і заборона будь-яких транзакцій PDVSA дозволяють запроваджувати «вторинні заходи» проти компаній, залучених до угод з урядом Мадуро.
На «Роснєфть» також тисне просідання економіки Китаю, на яку припадає більше половини всього експорту компанії. Китайські НПЗ скорочують закупівлі на 20-25%, а за прогнозом S&P, в лютому попит на нафту в Китаї просяде на 1,6 млн барелів на день,
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні