Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Конституційний суд відклав присягу призначених Зеленським суддів. У чому причина

Вакансій немає. КСУ відмовився приводити до присяги суддів, обраних замість Тупицького та Касмініна. Фото: КСУ

Вакансій немає. КСУ відмовився приводити до присяги суддів, обраних замість Тупицького та Касмініна. Фото: КСУ

Конституційний суд України відклав процедуру приведення до присяги двох суддів – Оксани Грищук та Олександра Петришина, яких днями призначив глава держави Володимир Зеленський. Річ у тому, що усі шість посад, передбачених квотою президента, зайняті, тобто місця для нових суддів наразі немає.

Законом передбачено, що до складу КСУ має входити 18 суддів, шестеро з яких призначає президент. Наразі ці посади зайняті Сергієм Головатим, Олександром Касмініним, Віктором Колесником, Василем Лемаком, Володимиром Мойсиком, Олександром Тупицьким. Конституційний термін їхньої роботи ще не добіг свого кінця.

«За такої ситуації складання присяги суддями КСУ Петришиним і Грищук призвело б до неправомірного збільшення конституційного складу КСУ – із 18 до 20 суддів, а потім до нелегітимності діяльності КСУ взагалі», — пише видання ZN.ua.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Рішення щодо нових суддів свідчить про те, що КСУ «фактично поставив під сумнів правомірність указів Зеленського про призначення Петришина та Грищук», та не вважає звільненими Тупицького та Касмініна.

Як відреагували в Офісі президента

Quote«Володимир Зеленський засмучений відмовою КСУ приймати присягу кандидатів на вакантні позиції за президентською квотою. Для Офісу Президента це виглядає затягуванням часу з надією на те, що кругова порука в судовій системі знову спрацює, і Верховний Суд ухвалить вигідні рішення для скомпрометованої верхівки КСУ», — зазначив прессекретар глави держави Сергій Никифоров.

Контекст. Нагадаємо: у березні цього року президент Володимир Зеленський своїм указом № 124/2021 скасував призначення Олександра Тупицького (обраного за квотою президента-утікача Віктора Януковича) та Олександра Касмініна суддями КСУ. До цього Національне агентство із запобігання корупції на невизначений час закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення КС. Варто також зазначити, що суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Тупицький і Касмінін рішення про своє звільнення оскаржили у Верховному суді. Влітку він визнав президентський указ про їхнє звільнення незаконним. Офіс президента звернувся до Великої палати Верховного суду для оскарження, однак рішення наразі немає.

Коментарі

Всі новини