Facebook Pixel

В Україні з'являться камери, які стежитимуть за дотриманням карантину: коли їх введуть і що чекає на порушників

В Україні з'являться спецкамери, які фіксуватимуть порушників карантину. Фото: Timon Studler / Unsplash

В Україні з'являться спецкамери, які фіксуватимуть порушників карантину. Фото: Timon Studler / Unsplash

В Україні в листопаді у двох найбільших містах у межах пілотного проєкту запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням масочного режиму й соціальної дистанції. З'являться такі камери в Києві й Харкові або Дніпрі. Про це повідомляє ТСН.ua з посиланням на коментар головного санітарного лікаря, заступника міністра охорони здоров'я Ігоря Кузіна.

Кузін повідомив, що камери з'являться в межах проведення ініційованого Всесвітньою організацією охорони здоров'я пілотного дослідження. Він зазначив, що «завдяки встановленню відеокамер відбуватиметься деперсоналізована оцінка умовного відсотка дотримання протиепідеміологічних норм».

Quote«Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять повз камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Наразі вже розроблено повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи й встановлення таких камер. Пілот планується зробити в двох великих містах — Києві і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущено не раніше ніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні», — сказав головний санлікар країни.

Кузін підкреслив, що при використанні такої системи не буде проводитися будь-яка ідентифікація, збереження персональних/конфіденційних даних або навіть самої плівки, де буде запис.

Telegram Logo

Відзначимо, що камери не покликані «ловити» порушників. Кузін пояснив, що цей проєкт створений для дослідження загального відсотка порушення протиепідемічних вимог:

Quote«Але водночас для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі України та передбачено покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні».

Контекст. Станом на 12 жовтня 2021 роки за минулу добу в Україні COVID-19 виявили у 11 996 осіб, 2 274 — госпіталізували. Від вірусу померли 352 людини, одужали — 5 419.

Коментарі

Всі новини