Facebook Pixel

Українські металурги за рік знизили виплавлення сталі на 84%

Металургійні підприємства України за підсумками січня 2023 року знизили виробництво на 84%. Про це повідомляє «ГМК- центр». Дані порівнюються із січнем минулого року.

Виплавлення чавуну за січень поточного року зменшилося на 84,6% проти січня 2022 року – до 240 тис. тонн. Виробництво сталі в зазначений період становило 284 тис. тонн, що на 84,7% менше рік до року.

Аналогічна ситуація з прокатом: його виробництво зменшилося на 84,6% проти аналогічного місяця 2022 року – до 257 тис. тонн.

Зниження обсягів виробництва пов’язують із логістичними проблемами. Зокрема, витрати металургів на відвантаження прокату замовникам зросли щонайменше вдвічі.

Також на металургів тисне зниження попиту. Після російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року єдиним ринком збуту української продукції стала Європа.

Через зазначені вище чинники українські підприємства ГМК працюють із низьким рівнем завантаження потужностей і навіть тимчасово зупиняють деякі з них. Крім того, від жовтня 2022 року рф обстрілює енергетичну інфраструктуру України, що спричиняє проблеми з енергозабезпеченням регіонів і промисловості.

Нагадаємо: у 2022-му експорт чорних металів і продукції металургії, який раніше посідав перші позиції в структурі зовнішньої торгівлі, впав на 65% — до $4,3 млрд. Найбільше металургійне підприємство України АМКР скоротило обсяги виробництва торік у 5 разів, виробничі потужності компанії було завантажено не більш як на 20 — 25%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉