Facebook Pixel

Нацбанк розглянув два сценарії щодо української енергосистеми у 2023 році

НБУ розглянув два сценарії розвитку подій у 2023 — 2024 роках, пов'язаних із дефіцитом електроенергії. Про це йдеться в інфляційному звіті регулятора за січень 2023 року.

Базовий сценарій Нацбанку щодо енергосистеми

  • Базовий сценарій передбачає порівняно швидке відновлення енергосистеми завдяки ремонтам і оперативним постачанням обладнання.
  • За реалізації базового сценарію від'ємний внесок у ВВП у 2023 році НБУ оцінив в 1,9 в.п., а у 2024 році – у 0,6 в.п.
  • Втрати зовнішньої торгівлі, пов'язані з дефіцитом електроенегії, передусім через збільшення імпорту нафтопродуктів і енерготоварів, у 2023 році складуть $2 млрд і $0,5 млрд у 2024 році.

Песимістичний сценарій Нацбанку щодо енергосистеми

  • Песимістичний сценарій враховує суттєвіші руйнування енергогенерувальних підприємств або магістральних мереж, тимчасове зупинення окремих блоків АЕС через зниження маневреності системи, суттєві втрати в тепло- та газопостачанні, а також тимчасові тривалі відключення електроенергії в дефіцитних областях України.
  • Від'ємний внесок у ВВП складе 3,6 в.п. у 2023-му та 1,5 в.п. у 2024 році.
  • Втрати зовнішньої торгівлі, пов'язані з дефіцитом електроенегії, передусім через збільшення імпорту нафтопродуктів і енерготоварів, у 2023 році складуть $4 млрд і $1,2 млрд — у 2024-му
Quote«Унаслідок зростання виробничих витрат бізнесу проінфляційний вплив енергетичного терору посилиться проти попереднього року та у ІІ — ІІІ кварталах 2023 року становитиме 3 в. п., а наприкінці року знизиться до 2 в. п. за реалізації як базового, так і песимістичного сценаріїв. У другому сценарії вищий тиск із боку витрат компенсується слабшим сукупним попитом», — зазначають у звіті.

Нагадаємо: у січні 2023 року Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉