Facebook Pixel

«Укроборонпром» готовий взяти в управління заарештовані акції «Мотор Січ», а Мін'юст уже пише закон про її націоналізації

«Укроборонпром» готовий підтримати стратегічно важливу «Мотор Січ» і виступити керуючою компанією авіавиробника, щоб зберегти його потенціал, а Мін'юст розробляє законопроект для націоналізації підприємства.

Відповідний лист направлено в Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), повідомляє прес-служба держконцерну.

«Для нас як для державного оборонного концерну важливо, щоб «Мотор Січ» продовжувало свою роботу — зі збереженням робочих місць, з виконанням зобов'язань в рамках виробничих замовлень. І наша команда готова підтримати підприємство», — заявив гендиректор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

Telegram Logo

Тим часом Мін'юст уже розробляє законопроект, за яким буде проведена націоналізація підприємства «Мотор Січ».

«Буде розроблений і прийнятий окремий законопроект, який передбачає механізм націоналізації. Уже зараз є законодавство, що дозволяє державі примусово викупити земельні ділянки або нерухомість через суд, але цей механізм не тільки погано працює, а й непридатний до більш складних об'єктах цивільного обороту. У свою чергу, Мін'юст напрацьовує механізм націоналізації в принципі, незалежно від «Мотор Січі». Ми обговорюємо нову процедуру примусового відчуження власності через суд», — повідомив міністр юстиції Денис малюська.

Він уточнив, що при націоналізації колишнім власникам буде виплачено компенсацію.

«Критерії правильної націоналізації в світі були розроблені ще на початку минулого століття: основним з них є« формула Хала »- швидка, ефективна і адекватна компенсація власнику. Тобто, це цілком допустима міжнародна практика... Ми точно зможемо прописати законний механізм з компенсаціями », — повідомив міністр.

Нагадаємо, що 19 березня Шевченківський районний суд Києва за матеріалами СБУ наклав арешт на цілісний майновий комплекс і 100% акцій ПАТ «Мотор-Січ». Майно передано в тимчасове управління АРМА з обов'язковим визначенням керуючої компанії з державною формою власності.

В СБУ здійснює досудові розслідування по «Мотор-Січі» за двома напрямками.

Перше — за ознаками злочинів, передбачених статтями 14, 15, 111 і 113 Кримінального кодексу України (щодо диверсійної і підривної діяльності на користь РФ).

Друге — за ознаками злочинів, передбачених статтями 209, 212 і 364 КК України. У ньому досліджуються порушення законодавства при первинній приватизації і подальшої незаконної концентрації акцій.

11 березня РНБО ухвалила рішення про повернення «Мотор-Січ» в державну власність.

Коментарі

Всі новини