Фото: unsplash / @linkedinsalesnavigator
У Міністерстві цифрової трансформації вважають, що в Україні необхідно створити незалежний регулятор безпеки в інтернеті. За словами директорки директорату європейської інтеграції відомства Гульсани Мамедієвої, йдеться про створення нового органу, який захищатиме права користувачів.
Про це вона заявила на міжнародній конференції «Безпечний онлайн 2020: Сучасні виклики», передає агентство «Інтерфакс-Україна».
«Новий регуляторний орган повинен захищати права користувачів в інтернеті, мати повноваження та можливості впроваджувати свої рішення щодо блокування і видалення контенту», — заявила вона.
За словами Мамедієвої, зараз Україна та її міжнародні партнери, а саме Велика Британія, Австралія і Німеччина розробляють нові підходи для того, щоб подолати загрози в інтернеті, ці питання порушила пандемія і показала необхідність вирішення проблеми. Вона також додала, що жодна з країн ще не створила для цього нормативної бази.
У Росії, наприклад, за безпекою в інтернеті стежить «Роскомнадзор» (Федеральна служба з нагляду в сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій). Але якщо основні функції відомства — це контроль і нагляд у галузі засобів масової інформації, електронних та масових комунікацій, інформаційних технологій і зв'язку, а також контроль за відповідністю обробки особистих даних, то, за словами Мамедієвої, нова регуляторна модель в Україні передбачає необхідність активних дій (зокрема блокування або видалення контенту) для запобігання терористичного контенту і контенту, що має сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми.
Контекст. Раніше в Міністерстві цифрової трансформації задумалися над створенням механізму заборони відеоігор.