У Міністерстві цифрової трансформації вважають, що в Україні необхідно створити незалежний регулятор безпеки в інтернеті. За словами директорки директорату європейської інтеграції відомства Гульсани Мамедієвої, йдеться про створення нового органу, який захищатиме права користувачів.
Про це вона заявила на міжнародній конференції «Безпечний онлайн 2020: Сучасні виклики», передає агентство «Інтерфакс-Україна».
«Новий регуляторний орган повинен захищати права користувачів в інтернеті, мати повноваження та можливості впроваджувати свої рішення щодо блокування і видалення контенту», — заявила вона.
За словами Мамедієвої, зараз Україна та її міжнародні партнери, а саме Велика Британія, Австралія і Німеччина розробляють нові підходи для того, щоб подолати загрози в інтернеті, ці питання порушила пандемія і показала необхідність вирішення проблеми. Вона також додала, що жодна з країн ще не створила для цього нормативної бази.
У Росії, наприклад, за безпекою в інтернеті стежить «Роскомнадзор» (Федеральна служба з нагляду в сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій). Але якщо основні функції відомства — це контроль і нагляд у галузі засобів масової інформації, електронних та масових комунікацій, інформаційних технологій і зв'язку, а також контроль за відповідністю обробки особистих даних, то, за словами Мамедієвої, нова регуляторна модель в Україні передбачає необхідність активних дій (зокрема блокування або видалення контенту) для запобігання терористичного контенту і контенту, що має сексуальну експлуатацію та насильство над дітьми.
Контекст. Раніше в Міністерстві цифрової трансформації задумалися над створенням механізму заборони відеоігор.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Конференція та церемонія нагородження переможців «Премія HR-бренд Україна 2024»