Експерти українського сервісу YouControl вивчили за російськими реєстрами зв'язок українського бізнесу з російським. Так, згідно з даними реєстру ЕГРЮЛ, багато українських компаній все ще залишаються пов'язаними з Росією: 618 українських компаній є засновниками російських компаній або некомерційних організацій (НКО). З них 592 активні. Якщо виключити компанії, які розташовані в Криму, у Донецькій і Луганській областях, то залишаються 464 компанії (з них 444 активні).
НКО — найпопулярніша організаційна форма, у якій українські компанії представлені в Росії. До НКО належать благодійні фонди, професійні асоціації тощо. Станом на червень 104 українські компанії або громадські організації були засновниками російських НКО.
Також українські юрособи заснували компаніі в Росії у таких галузях:
- операції з нерухомим майном (89 компаній);
- оптова торгівля (73);
- будівництво (44);
- тимчасове розміщення та харчування (36)
та ін.

Найбільше юросіб, що заснували компанію в Росії, мають київську прописку — 210. Відносно багато компаній зареєстровано в Південній і Південно-Східній Україні, а саме:
- 70 у Криму;
- 56 у Донецькій області;
- 55 у Харківській області;
- 48 у Дніпропетровській області;
- 30 у Запорізькій області.
Значно менше їх у Західній Україні:
- 5 у Львівській області;
- 4 в Рівненській;
- 3 в Чернівецькій;
- 2 в Хмельницькій;
- в Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській та Закарпатській областях по одній такій компанії.

У дослідженні наголошується, що іноді в українських компаній немає іншого вибору, окрім як продовжувати постачати свої товари в Росію. Особливо це стосується металургії, де ланцюги виробництва були зав'язані на Росію ще з часів Радянського Союзу, і ця залежність зберігається досі.
Додатково. Центр Хрунічева (входить до складу «Роскосмосу») відновить програму виробництва легких конверсійних ракет «Рокот». Ракети вироблятимуть на базі балістичних ракет РС-18Б «Стилет». Нова ракета називатиметься «Рокот-М». Україна з 2014 року не постачає в Росію системи управління для «Рокоту». Їх виробляли в Харкові на підприємстві «Хартрон». Без них стало складно здійснювати пуски, тому було ухвалено рішення відмовитися від цих ракет. Останній запуск було здійснено 27 грудня 2019 року.