СБУ на Закарпатті викрила бізнесмена, який допомагав росії виробляти обладнання для військових кораблів – радіолокаційні станції. Про це повідомила Служба безпеки України.
За версією СБУ, підприємець постачав вогнетривку сировину для виплавки сталі, що йде на виробництво радіолокаційних комплексів для флоту.
Слідчі Служби безпеки повідомили директору підприємства про підозру за ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу – провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, зокрема окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Із Закарпаття бізнесмен виїхав до однієї з європейських країн, звідки й перевозив відповідну сировину нібито для замовників з Близького Сходу.
Проте насправді фігурант справи переправляв сировину через білорусь покупцям в рф. Для перевезення гуртових партій бізнесмен використовував вантажівки власного автотранспортного підприємства на території ЄС.
Як підрахували в СБУ, сума поставок до росії перевищила 12 млн грн.
Серед замовників товару були представники Новолипецького металургійного комбінату. Вироблений сплав комбінат відправляв до підсанкційної російської компанії «Ізумруд», яка виготовляє радіолокаційне обладнання для військових кораблів агресора.
СБУ також задокументувала факти постачання сировини до тимчасово окупованого Криму.
За версією Служби безпеки, організатор схеми вносив недостовірні відомості до міжнародних товарно-транспортних накладних, насамперед щодо маршрутів перевезень та замовників продукції.
Під час обшуків в офісі бізнесмена знайшли фінансово-господарську документацію з доказами оборудок.

Українець постачав рф сировину для радіолокаторів флоту – СБУ

Українець постачав рф сировину для радіолокаторів флоту – СБУ

Українець постачав рф сировину для радіолокаторів флоту – СБУ

Українець постачав рф сировину для радіолокаторів флоту – СБУ




Що відомо про Новолипецький металургійний комбінат
Новолипецький металургійний комбінат займає 3-тє місце серед підприємств чорної металургії рф. Комбінат виробляє близько 17% сталі в росії (12 млн т на рік), 21% прокату, 55% прокату з полімерним покриттям.
Його бенефіціар Володимир Лісін у рейтингу Forbes за 2022 рік посів перше місце з сукупними статками $18,4 млрд.
Компанія ще у березні 2022 року мала отримати обмеження щодо листового прокату, проте досі не під санкціями, хоча її бенефіціар Володимир Лісін отримав санкції від України та Австралії попри те, що перевів юрособи в Абу-Дабі з Кіпру.
Новолипецький металургійний комбінат замовляв верстати у італійської Danieli, яка через міжнародний тиск вийшла з рф.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито