Українці вже з квітня через «Дію» зможуть подати заяву про пошкоджені або знищені квартири, будинки, дачі тощо, якщо є Акт про обстеження від місцевої влади. Потім буде можливість подати заяви в Реєстр, якщо не зверталися до місцевої влади.
Відповідну угоду підписав міністр цифрової інформації Михайло Федоров, а угоду з виконавчим директором міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, Маркіян Ключковський.
Таким чином, «Дія» стає важливою частиною передачі і відображення масштабів збитків від російської агресії.
«Це перший кейс міжнародного обміну даними, для якого використовуватимуть «Дію». Крім того, пізніше можна буде подавати через «Дію» заяви про вимушене переміщення, шкоду життю, здоров'ю, тортури та сексуальне насильство. Згодом можна буде подати заяву про шкоду інфраструктурі, а бізнесу — звернутись із заявами про відшкодування збитків», — написав Михайло Федоров.
Наразі Міністерство юстиції працює над досить складним і тривалим процесом репарацій, а «Дія» допомагає зробити процес подання заяв до реєстру простим, доступним і безпечним.
Що таке Реєстр збитків, завданих агресією рф проти України
- Реєстр створили під егідою Ради Європи у травні минулого року. На сьогодні до нього долучилися 43 країни та ЄС, в тому числі США, Японія та Канада. Головна мета Реєстру — зафіксувати всі заяви про шкоду, яку завдала війна, щоб росія виплатила Україні та українцям справедливі репарації. Україна з міжнародними партнерами працює над створенням механізму, який конвертує інформацію з Реєстру в рішення про виплати компенсації Україні і тим, хто постраждав від війни.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Вітальність у бізнесі: як ШІ оцінює енергію співробітників та чим це корисно компаніям?
Безперервне навчання. Як та чому освіта впливає на якість реабілітації військових