Facebook Pixel

Україна втратила систему контролю за радіаційною обстановкою в Чорнобильській зоні

Україна втратила контроль над АСКРО, автоматичною системою контролю радіаційної обстановки в Чорнобильській зоні відчуження, два дні тому.

«Останні отримані дані показують семиразове перевищення норм поглиненої дози на давачі поруч із об'єктами зберігання радіоактивних відходів «Вектор», «Підлісний», «Третя черга» та «Буряківка», — повідомляє Держагентство з управління зоною відчуження (ГАЗО).

Це свідчить про некоректне використання окупантами систем безпеки та відсутність у них необхідного досвіду для захисту ядерних об'єктів.

«Російські військові виставили ультиматум, загрожуючи мінуванням і підривами окремих об'єктів інфраструктури важливого ядерного об'єкту ЧАЕС. Російські військові намагаються вивчати особливості цієї роботи та створюють фейки про «загальну охорону», — стверджує ГАЗО.

Агентство вже проінформувало Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про втрату контролю над ядерними та радіаційними об'єктами в зоні відчуження ЧАЕС внаслідок військового нападу.

Щоб уникнути санкцій, Росія готує сюжети про те, що там усе під контролем і безпечно.

Згідно з повідомленням ДІЯРУ, збройні сили РФ 24 лютого захопили всі об'єкти ДСП ЧАЕС. Це сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1 та СВЯП-2), новий безпечний конфайнмент об'єкта «Укриття» та блоки №1, 2, 3 ЧАЕС.

«Звертаємо увагу міжнародних партнерів і організацій на спроби військ РФ захопити атомні електростанції в Україні та на їхні спроби демонстративно нарощувати свою присутність та розміщувати техніку поблизу стратегічних об'єктів», — ідеться в повідомленні ГАЗО.

Водночас в агентстві наголосили, що для населення поза зоною відчуження наразі загрози немає.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉