Україна має намір імпортувати газ «Південним газовим коридором»

Фото: pixabay.com

Фото: pixabay.com

Україна розглядає можливість імпорту азербайджанського природного газу, що поставляється на європейський ринок в рамках реалізації 2ї і 3ї черги проекту «Південного газового коридору» (ЮГК).

Один з варіантів імпорту газу представляється у вигляді своп-поставок за маршрутом Болгарія-Румунія-Україна після введення інтерконектора Греція-Болгарія, повідомив в інтерв'ю Trend радник з економічних питань посольства України в Азербайджані Сергій Штелюк.

«Така можливість обговорювалася на високому рівні в ході проведеного в січні 2020 року засідання Спільної міжурядової комісії з економічного співробітництва, а також четвертого засідання українсько-азербайджанської робочої групи з питань співробітництва в енергетичній сфері. Робота в цьому напрямку буде продовжена», — сказав Штелюк.

Telegram Logo

«Питання одержання природного газу країнами, які не мають безпосереднього доступу до трубопровідної системи ЮГК, може вирішуватися шляхом реалізації СВОП-поставок», — сказав радник посольства.

Це стане можливим після введення в експлуатацію интерконектора Греція-Болгарія (IGB) і приєднання Румунії до цього маршруту.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Перспективним напрямком співпраці між Азербайджаном і Україною є також організація постачання азербайджанських вуглеводнів у Європу через територію України

З березня цього року реалізовано проект доставки азербайджанської нафти через територію України для білоруських НПЗ за маршрутом Одеса-Мозир. Цим маршрутом планується щорічно транспортувати близько 1 млн тонн вуглеводневої сировини.

Трубопровідний проект «Південний газовий коридор» передбачає створення трубопровідної інфраструктури для транспортування азербайджанського газу, що видобувається в рамках розробки родовища «Шах Деніз-2», через Туреччину в країни ЄС.

В рамках проекту передбачається розширення Південно-Кавказької трубопровідної магістралі Баку-Грузія-кордон з Туреччиною, будівництво Трансанатолійського газопроводу (TANAP) від східного до західного кордону Туреччини та Трансадріатичного газопроводу (TAP), що з'єднує Грецію, Албанію і Адріатичне море на півдні Італії.

ЮГК має протяжність 3 410 км. Поставки азербайджанського газу в Європу очікуються з жовтня 2020 року в обсязі 10 млрд кубометрів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини