Україна і Євросоюз підписали п’ять угод на 127 мільйонів євро — підсумки саміту в Києві

Україна підписала п’ять документів про співпрацю між Києвом та Брюсселем для залучення фінансування на суму 127 млн євро. Це сталося на саміті Україна — ЄС, повідомляє Мінекономрозвитку.

Від імені українського уряду документи підписав перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

  • Згідно з угодою про фінансування заходу «Програма технічного співробітництва 2019», Україна отримає допомогу на суму 44 млн євро. Програма буде спрямована на продовження ключових реформ: спрощення торгівлі, сприяння економрозвитку, поліпшення інвестиційного клімату та вдосконалення законодавства у сфері держзакупівель.
  • Угода в рамках програми «Підтримка ЄС для Сходу України» дозволяє отримати додаткову допомогу на суму 10 млн євро. Ці гроші будуть спрямовані на відновлення економіки Луганської і Донецької областей та підтримку розвитку Запорізької області. Загальний кошторис — 60 млн євро.
  • Також Україна отримає 10 млн євро згідно з угодою «Про підтримку громадянського суспільства і культури». Гроші будуть спрямовані на розвиток українських установ культури і залучення громадськості до участі в загальному процесі реформування країни.
  • Згідно з угодою про фінансування «Антикорупційної ініціативи — фаза II», ЄС виділить 23 млн євро для проведення заходів щодо посилення незалежності і ефективності антикорупційних відомств та на поліпшення управління й прозорості на місцевому рівні.
  • Завдяки угоді про фінансування заходів «U-LEAD з Європою: Програма для України по розширенню прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку — друга фаза» Україна отримає 40 млн євро на заходи з реалізації реформи децентралізації та підтримки об’єднаних громад. Про це йдеться на сайті президента.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини