Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна сподівалася отримати від МВФ $5 млрд до держбюджету. Але є ряд умов

Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Україна до кінця 2020 року сподівається отримати кредит розширеного фінансування EFF від Міжнародного валютного фонду (МВФ) у розмірі $5 млрд. Гроші повинні піти до держбюджету на фінансування його дефіциту. Однак для цього країні ще потрібно прийняти у Верховній Раді антиКоломойський закон і зміни до держбюджету, а також технічно узгодити меморандум з Фондом.

Як заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі каналу «Україна24», країна вже погодила з МВФ доходи та дефіцит оновлюваного держбюджету країни.

За його словами, уряд має підтримку від Фонду та Нацбанку в тому, що він може відійти від колишніх обмежень дефіциту бюджету. Марченко додав, що існує велика ймовірність, що зростання дефіциту можна буде профінансувати за рахунок зовнішньої підтримки.

Також міністр повідомив, що 2 квітня пройшла зустріч з послами G-7. На ній обговорювали додаткове фінансування бюджету. За словами Марченка, президент Володимир Зеленський веде переговори з лідерами цих семи країн.

Quote«Ми сподіваємося, що отримаємо підтримку від США, Канади, Франції, Німеччини та інших», — зазначив Марченко.

Крім цього, він зазначив, що Україна вже має деякі домовленості про надання допомоги від Світового банку та Європейського Союзу. Країна також сподівається на ролл-овер своїх єврооблігацій на суму $1 млрд (вони були випущені у США, а погасити їх потрібно у травні 2020 року).

Марченко заявив, що в п'ятницю він проведе переговори з міністром фінансів Німеччини, де вони обговорять питання кредитної підтримки.

«Ризиків неплатежів і навіть розмов про реструктуризацію немає. Ми контролюємо виплату та обслуговування державного боргу. Ми зможемо закрити виплати боргів, виконуючи при цьому наші зобов'язання, які додатково виникли через кризу».

Сергій Марченко

Сергій Марченко

міністр фінансів України

Контекст. Вночі 31 березня Верховна Рада відкрила в Україні ринок землі. Крім цього, напередодні парламент ухвалив у першому читанні антиКоломойський закон. Це дозволить Україні отримати програму розширеного фінансування EFF від Міжнародного валютного фонду на суму $8 млрд. Макрофінансову допомогу країні також повинен надати Євросоюз у розмірі 500 млн євро.

Кілька днів тому голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів і податкової політики Данило Гетманцев в ефірі «Радіо НВ» повідомляв, що перший транш від МВФ у розмірі $4 млрд піде до державного бюджету, а не до резервів Національного банку.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини