Facebook Pixel

Безпілотники над Кремлем — російське інсценування — ISW (відео)

Безпілотники над кремлем — російське інсценування — ISW

Безпілотники над кремлем — російське інсценування — ISW

Росія могла самостійно організувати удар БпЛА по Кремлю 3 травня, намагаючись донести важливість ведення війни проти України до російської внутрішньої аудиторії, а також щоб створити умови для більш широкої соціальної мобілізації. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Так, в «атаці» дронів на Кремль росія очікувано звинуватила Україну. Водночас декілька ознак вказують на те, що удари були здійснені внутрішніми силами й цілеспрямовано організовані.

Вибух безпілотника над Кремлем (відео)

Your browser doesn't support HTML5 video.

Російська влада нещодавно зробила кроки щодо посилення внутрішніх можливостей своєї ППО, зокрема й самій москві, тому «вкрай малоймовірно», що два безпілотники могли пройти крізь кілька ешелонів протиповітряної оборони й вибухнути або бути збитими прямо «над серцем Кремля» й там бути зафільмованими.

Знімки з геолокацією від січня 2023 року показують, що російська влада розміщує зенітні ракетні комплекси «Панцир» неподалік москви, щоб створити кола ППО навколо міста, звертають увагу експерти.

Удар у спосіб, що уникнув виявлення та знищення такими засобами ППО і зміг уразити таку важливу ціль, як Сенатський палац у Кремлі, став би «значною проблемою для росії».

Quote«Негайна, послідовна та скоординована реакція Кремля на інцидент свідчить про те, що напад був внутрішньо підготовлений так, що його передбачувані політичні наслідки переважили здивування», — йдеться в матеріалі.

Також в ISW звертають увагу на те, що Кремлю не вдалося своєчасно й послідовно дати інформаційну відповідь на інші військові приниження, включно з втратою захоплених раніше Балаклії та Херсона у вересні та листопаді 2022 року.

Quote«Швидке й послідовне викладення офіційної російської версії ударів передбачає, що росія інсценувала цей інцидент у безпосередній близькості від святкування Дня перемоги 9 травня, щоб представити війну для своєї внутрішньої аудиторії як щось екзистенційне», — йдеться в матеріалі.

Крім того, Кремль може використати таку «атаку», щоб виправдати чи то скасування, чи то подальше обмеження святкування 9 травня, що, ймовірно, посилить інформаційну роботу, яка зображує війну проти України як пряму загрозу дотриманню Росією «шанованих історичних подій».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Фотогалерея
Безпілотники над кремлем — російське інсценування — ISW

Безпілотники над кремлем — російське інсценування — ISW

Безпілотники над кремлем — російське інсценування — ISW Thumb