Facebook Pixel

У Таїланді провели випробування антиковідної вакцини з тютюну

Baiya Phytopharm із Таїланду почала розробляти першу в країні вакцину проти COVID-19 на рослинній основі з листя австралійського тютюну і в грудні 2021 року завершила першу фазу випробувань вакцини на людях.

Компанія, заснована докторами Сутирою Тайчахунавуд і Варанью Пхулчароеном у 2018 році, прагне використовувати доступні вакцини як зразок. Вчені, які працюють над цією вакциною, бажають перетворити Таїланд з імпортера вакцин на їхнього виробника, пише CNBC.

Нагадаємо, що у світі поки що немає вакцин проти COVID-19 на рослинній основі. Однак принаймні ще одна, крім вакцини Baiya, перебуває в стадії розроблення. Її розробляє Kentucky BioProcessing (США) – дочірня компанія British American Tobacco.

Друга фаза випробувань вакцини від Baiya розпочнеться в лютому, а третя – у червні. Компанія сподівається надати дані в Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів Таїланду для затвердження вакцини в III або IV кварталі цього року. Водночас в компанії заявили, що в разі схвалення вакцини зможуть швидко збільшити свої виробничі потужності.

«Наразі наші підприємства можуть виробляти приблизно 5 млн доз вакцин на місяць, що становить майже 60 млн доз вакцин на рік», — сказала Сутира, додавши, що на одних і тих самих виробничих потужностях вони зможуть виробляти вакцини не тільки для Таїланду, але й для всього регіону.

Baiya – перша тайська компанія, що увійшла до Університетського інноваційного центру CU – дослідницького центру для стартапів, що працюють над технологією виробництва рекомбінантних білків. Вони можуть використовуватися для виробництва ліків і вакцин.

Стартап фінансується коштом грантів випускників Університету Чулалонгкорн і уряду Таїланду, крім того, він залучив майже $3 млн завдяки колективному фінансуванню.

Мета Baiya — побудувати в Таїланді надійну дослідницьку галузь, яка залучатиме молоді таланти.

Подякувати 🎉