У скандал навколо голосування за главу Ощадбанку втрутилася поліція

Фото: Facebook / Геннадій Хелемський

Фото: Facebook / Геннадій Хелемський

Поліція Києва відкрила справу щодо розсилки SMS із пропозицією проголосувати за директора департаменту Укргазбанку Геннадія Хелемського. Повідомлення відправили трьом членам наглядової ради перед голосуванням за голову правління фінустанови.

Як пише FinClub, справу відкрили за ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Справу порушили саме за цією статтею, адже у повідомленні йшлося про обіцянку підтримувати бізнес-інтереси тих, хто проголосує за Хелемського. Останній надавав би позики та торгове фінансування з використанням пільгових умов.

Quote«Готовий приступити до практичної реалізації всього зазначеного вище. З повагою, Геннадій», — також зазначалося там.

За цією статтею винуватцеві загрожує або штраф від 1 тис. до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-68 тис. грн), або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Telegram Logo

Сам Хелемський розповів виданню, що обурений повідомленням і вважає, що через це рада не проголосував за його кандидатуру та вибрала Сергія Наумова. Хелемський звернувся із заявами до Служби безпеки України та до Офісу генерального прокурора, а також через суд заблокував завершення конкурсу. Тож Наумов не зміг приступити до нових обов'язків.

Видання також пише, що в Ощадбанку з'ясували, що останній відомий власник номера, з якого відправляли SMS, користувався ним три роки тому. Зараз номер йому не належить, а мобільний оператор може надати подробиці тільки правоохоронним органам.

Контекст. Ощадбанк оголосив конкурс на посаду голови правління 5 березня. У квітні стало відомо, що за посаду голови правління Ощадбанку боротимуться 7 кандидатів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини