Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Швейцарії дозволили використання капсул для самостійної евтаназії

У Швейцарії з'явилися капсули для самостійної евтаназії. Фото: swissinfo.ch

У Швейцарії з'явилися капсули для самостійної евтаназії. Фото: swissinfo.ch

Компанія Exit International отримала схвальну юридичну експертизу капсул для самогубства, яке здійснюється при асистуванні лікаря, або ж самостійної евтаназії Sarco. Відтепер прилад можна розповсюджувати та використовувати на законних підставах. Про це повідомляє Swissinfo.

Людина, що вирішила померти, має лягти всередину капсули та самостійно її активізувати. Апарат обладнаний механізмом, який заповнює все всередині азотом, швидко знижуючи концентрацію кисню в повітрі до 1 відсотка. Людина почувається трохи дезорієнтованою та може відчути легку ейфорію, перш ніж знепритомніє. Увесь процес займає близько 30 секунд, а смерть настає через нестачу кисню й вуглекислого газу. Людина під час цього не відчуватиме ні паніки, ні задухи.

Капсула створена на 3D-принтері та може бути доставлена в будь-яке місце. Якщо не виникнуть непередбачені труднощі, Sarco стане доступним для використання в Швейцарії вже наступного року.

Розробник апарату Філіп Нічке повідомив, що компанія прагне розробити систему штучного інтелекту визначення розумових здібностей людини. Концепція полягає в тому, що людина має пройти онлайн-тест і отримати код для доступу до Sarco. Нічке також зазначив, що розробники винаходу зіткнулися з хвилею скепсису щодо цієї ідеї, особливо з боку психіатрів.

Контекст. У Швейцарії з 1942 року діє закон, який дозволяє самогубство при асистуванні лікаря. Тобто медфахівець лише дає пацієнту летальний препарат. Дія ж, яка безпосередньо спричиняє смерть, виконується тим, хто хоче померти.

Евтаназія в Україні

Евтаназія та самогубство, що здійснюється при асистуванні лікаря, заборонені в Україні. Будь-які спроби допомогти людині піти з життя, навіть якщо вона про це просить, розцінюватимуть як вбивство. У жовтні 2019 року нардеп Гео Лерос заявив, що планує внести законопроєкт, який легалізує евтаназію. Він не розкрив деталей законопроєкту, а такий документ в Раді не зареєстрували й досі.

На початку 2021 року про легалізацію евтаназії та самогубства при асистуванні лікаря говорив і перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук. Однак, знову ж, далі розмов справа не пішла.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини