У Швейцарії підтримали заборону приховувати обличчя в громадських місцях і відкинули е-паспорти

Фото: Keystone / Martial Trezzini

Фото: Keystone / Martial Trezzini

В Конституції Швейцарії будуть внесені поправки, що дозволяють ввести заборону на носіння одягу, що приховує обличчя. Такими є результати референдуму, що пройшов в країні 7 березня. За введення обмежень проголосували 51,2%, проти — 48,7%. У голосуванні брали участь 51,4% громадян країни.

bezymyannyy7.png

Заборона торкнеться не тільки традиційного одягу мусульманських жінок — нікабу і паранджі, але і «палестинської хустки», балаклав і пов'язок, які носять, наприклад, футбольні фанати і деякі учасники демонстрацій.

Депутат Національної ради парламенту Швейцарії, що представляє праве крило націонал-консервативної «Швейцарської народної партії», Вальтер Вобман незадовго до проведення референдуму прокоментував можливу зміну законодавства так: «Придушення жінки, знецінення її особистості немає місця в нашому суспільстві, тому ми і виступили з такою ініціативою. У нашому суспільстві показують обличчя. Це ознака нашого вільного, демократичного громадського порядку».

Telegram Logo
19502636-303.png

Жіноча рада Конференції католицьких єпископів Швейцарії, ісламські об'єднання і деякі політики заявили, що заборона на носіння нікабу поставить під загрозу свободу віросповідання.

Крім того, на референдумі швейцарці відкинули плани уряду ввести електронне посвідчення особи (e-ID). Проти висловилися 65,36%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Сенат США затвердив пакет заходів підтримки економіки в умовах пандемії обсягом $1,9 трлн, запропонований президентом країни Джо Байденом. Передбачається, що допомога піде на нарощування національної програми вакцинації, безпечне відкриття шкіл, підтримку малого бізнесу. Зокрема, законопроєкт передбачає прямі виплати американським громадянам по $1,4 тис. на платника податків. З урахуванням тих виплат, які конгрес схвалив у грудні 2020 року в розмірі $600, громадяни США отримають по $2 тис.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини