У Норвегії побудують найбільший в Європі завод зеленого аміачного палива

Фото: yara.com

Фото: yara.com

Один з найбільших виробників добрив в світі Yara International, норвезька енергетична компанія Statkraft і виробник чистого водню Aker Horizons підписали лист про наміри (letter of Intent) створити перше в Європі виробництво зеленого аміаку в Норвегії.

Проект внесе свою лепту в розвиток водневої економіки і прискорить перехід до «зеленої» енергії. Аміачний завод Yara в герой буде працювати без викидів, а викиди CO2 скоротяться на 800 тис. тонн.

«Це не просто унікальний проект декарбонізації, а стратегічна інвестиція, яка може створити нові ланцюжки доданої вартості для зеленого водню і зеленого аміаку», — каже Свейн Торі Холзетер (Svein Tore Holsether), президент і генеральний директор Yara.

Telegram Logo

Партнери планують електрифікувати і декарбонізіровать аміачний завод Yara в Порсгрунн. Грунтуючись на своєму спільному досвіді, партнери прагнуть повністю усунути викиди CO2 при виробництві аміаку, тим самим роблячи паливо без викидів в морських перевезеннях, безвуглецеві добрива і аміак для промислового застосування.

За даними Aker Horizon, за умови наявності на майданчику достатньої кількості електроенергії і необхідного співфінансування проект може бути реалізований протягом п'яти-семи років.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Aker Horizon повідомляє, що на судноплавство доводиться 2% світових викидів парникових газів, з яких на далекі перевезення припадає 80%.

Для переведення всіх далеких перевезень на аміак буде потрібно приблизно 500-600 млн тонн аміаку на рік, що в три-чотири рази перевищує поточний світовий рівень виробництва.

Норвезькі судноплавні компанії заявили про намір скоротити викиди від внутрішнього судноплавства на 50% до 2030 року, що зажадає значного виробництва зеленого водню.

Довідка. Водень в поєднанні з азотом з використанням процесу Габера-Боша утворює аміак. Отриманий аміак використовується як паливо і при спалюванні перетворюється назад в азот і воду без викидів CO2.

Yara один з найбільших в світі постачальників мінеральних добрив. Його аміачний завод в індустріальному парку Порсгрунн має потужність 530 тис. тонн в рік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини