Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Пушкінопад триває. Погруддя російського поета демонтували і у Харкові

У Харкові демонтували пам'ятник Пушкіну 9 листопада. Фото: Харківська міська рада

У Харкові демонтували пам'ятник Пушкіну 9 листопада. Фото: Харківська міська рада

У середу, 9 листопада, Харків вступив до клубу українських міст, які позбулися пам’ятника російському поетові Олександру Пушкіну. Що буде з демонтованим погруддям далі вирішуватимуть жителі міста після перемоги України у війні, інформує Харківська міськрада.

Quote«Харків є одним з найпостраждаліших міст України від рашистської зброї та агресії. У міській раді розуміють почуття тих харків‘ян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми і поділяють їхнє бажання переосмислити культурне та історичне середовище міста». – йдеться повідомленні.

Місцева влада не виключає, що пізніше погруддя Пушкіна бути включено до експозиції, присвяченій українському національно-визвольному руху. Ще понад століття тому саме представники цього руху планували прибрати цей пам’ятник .

Контекст. Флешмоб зі знесення пам'ятників Пушкіна в Україні розпочало Мукачево. Там його позбулися 7 квітня. Далі до «пушкінопаду» долучились Ужгород (10 квітня), Тернопіль (9 квітня), Миколаїв (21 травня), Київ (12 жовтня) та інші.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Росіяни, своєю чергою, після захоплення українських населених пунктів під свій контроль, одразу бралися за встановлення там пам'ятників. Так, наприклад, в Генічеську та Новій Каховці весною окупанти встановили пам’ятники Леніну, а в Маріуполі – «бабусі з радянським прапором».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини