2020 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства планує продати п’ять великих державних підприємств і щонайменше 300 маленьких та отримати з цього 12 млрд грн надходжень. Про це в інтерв’ю розповів заступник голови міністерства Павло Кухта.
«Процес уже розпочався. Протягом січня ми продали 16 невеликих об’єктів».

Павло Кухта
колишній виконувач обов'язків міністра економіки України

Павло Кухта
колишній виконувач обов'язків міністра економіки України
Він пояснив, що 6 млрд грн державний бюджет отримає від приватизації великих підприємств («Об’єднана гірнічо-хімічна компанія», «Електроважмаш», «Одеський припортовий завод», шахта «Краснолиманська» та «Президент Готель») і таку ж суму від малих, адже останні хоча й дешевші, але їх кількість набагато більша.
Кухта також нагадав, що за останні три місяці 2019 року уряду вдалося передати на приватизацію 530 підприємств. Такої кількості переданих підприємств, за словами заступника міністра, не було з 90-х років — останнім часом здебільшого приватизували одну-дві компанії за рік.
Контекст. Кабінет Міністрів 15 січня 2020 року на своєму засіданні затвердив доопрацьований законопроєкт про державні підприємства, які не підлягають частковій або повній приватизації.
В оновленому списку за державою збережеться мінімум 50% акцій «Нафтогазу», «Магістральних газопроводів України», «Укртрансгазу», «Укргазвидобування», «Укрнафти», «Чорноморнафтогазу» і «Укртранснафти».Також держава залишає собі 100% акцій «Укргідроенерго», «Укренерго», «Енергоатому», «Оператора ринку» і «Гарантованого покупця».
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також