Facebook Pixel

Туреччина наростила критичний імпорт до рф — FT

Туреччина наростила критичний імпорт до рф — FT

Туреччина наростила критичний імпорт до рф — FT

Поки триває війна між росією та Україною, продажі військової техніки з Туреччини до рф останнім часом зросли. Про це пише британська газета Financial Times.

Газета писала, що продаж товарів військового призначення з Туреччини до росії останнім часом зріс.

Quote«Збільшення поставок заборонених деталей посилює підозри Заходу в тому, що турецькі компанії є провідниками москви. Експорт Туреччини до росії товарів, життєво важливих для військової машини москви, зріс цього року, що викликало занепокоєння у Сполучених Штатів та їхніх союзників щодо того, що Туреччина діє як канал для чутливої продукції від власних виробників. Збільшення торгівлі та, як наслідок, збільшення імпорту до Туреччини 45 цивільних матеріалів, які використовуються російськими військовими, підірвали спроби Сполучених Штатів і Європи перешкодити здатності Москви озброїти свої збройні сили і підігрівають напруженість між Анкарою та її партнерами по НАТО», — йдеться у матеріалі.

Візит високого рівня зі США до Туреччини

Financial Times нагадала, що Брайан Нельсон, заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки, цього тижня прибуде до Туреччини та відвідає Стамбул і Анкару. Газета заявила, що це питання є пріоритетом Вашингтона, і цей візит це підтверджує.

Quote«На знак того, що стримування цієї торгівлі стало пріоритетом у Вашингтоні, Брайан Нельсон, заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки, відвідає Стамбул і Анкару цього тижня, щоб поговорити про війну росії проти України. У ході візиту сторони обговорять заходи щодо запобігання, припинення та розслідування подібної комерційної та фінансової діяльності», — повідомляє Financial Times.

За перші дев’ять місяців 2023 року Туреччина повідомила про експорт 45 товарів, які Сполучені Штати віднесли до переліку «високопріоритетних», до росії та п’яти колишніх радянських країн, підозрюваних у тому, що вони виступають посередниками для москви, на $158 млн. Цей показник втричі перевищив рівень, зафіксований за аналогічний період 2022 року, коли почалася війна в Україні.

Згідно з аналізом Financial Times, заснованим на даних митної бази даних Trade Data Monitor, середній показник у 2015-21 роках становив $28 млн. 45 категорій товарів, які включають такі частини, як мікрочіпи, комунікаційне обладнання та телескопічні приціли, підпадають під експортний контроль США, ЄС, Японії та Великої Британії, спрямований на запобігання їх потраплянню до росії. Однак ці засоби контролю можуть обійти компанії, використовуючи посередницькі структури, щоб приховати своє кінцеве призначення.

Претензії до Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів

Газета зазначила, що «імпорт Туреччиною високопріоритетних товарів з країн G7 цього року зріс більш ніж на 60% порівняно з тими ж періодами між 2015 і 2021 роками, досягнувши приблизно $500 млн».

Quote«Туреччина разом з Об’єднаними Арабськими Еміратами часто слугує посередником для російських компаній, які прагнуть використовувати багатоетапні маршрути імпорту, щоб обійти контроль. Туреччина використовувалася для постачання європейських товарів», — сказав Financial Times європейський чиновник, який контролює санкції проти росії.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉