Європейський Союз повинен буде взяти на себе зобов'язання купити американських енергоносіїв на $350 млрд, щоб отримати відстрочку від масштабних тарифів. Про це заявив Дональд Трамп пізно ввечері в понеділок, відкинувши пропозицію Брюсселя про тарифи «нуль на нуль» на автомобілі та промислові товари.
Коментарі Трампа на пресконференції в Білому домі стали відповіддю на заяву президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, яка раніше в понеділок повідомила, що ЄС запропонував знизити тарифи блоку до нуля на автомобілі та промислові товари, що імпортуються з США, якщо Трамп відповість взаємністю.
«Ні, не достатньо. У нас дефіцит у відносинах з Європейським Союзом становить 350 мільярдів доларів, і він швидко зникне. Один із способів, яким він може зникнути легко і швидко, — це те, що їм доведеться купувати у нас нашу енергію ... вони можуть її купувати, ми можемо скинути 350 мільярдів доларів за один тиждень. Вони повинні купити і взяти на себе зобов'язання купити таку ж кількість енергії», — відповів Трамп на запитання журналіста, чи достатньо йому цієї пропозиції, щоб відступити.
Пропозиція фон дер Ляєн з'явилася після того, як минулого тижня Трамп запровадив 20-відсоткові тарифи для ЄС та мінімум 10-відсоткові мита для інших торговельних партнерів. У відповідь фінансові ринки по всьому світу втратили трильйони доларів, а європейські акції в понеділок зазнали найбільшого одноденного падіння з початку пандемії Covid-19.

«Багато людей кажуть: «О, це нічого не означає, коли є надлишок». На мою думку, це означає дуже багато. Це майже як звіт про прибутки та збитки», — сказав Трамп.
Він виступав в Овальному кабінеті у понеділок разом з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, який приїхав до Вашингтона, щоб провести переговори з Трампом і домогтися послаблення американських тарифів. У коментарях для преси після зустрічі американський президент подвоїв свою критику ЄС, але зазначив, що готовий укласти угоду з блоком, якщо він візьме на себе зобов'язання закрити свій торговий дефіцит з США, купуючи більше американських енергоносіїв.

Біньямін Нетаньяху і Дональд Трамп
Ідея купівлі американських енергоносіїв з метою уникнення тарифів не є новою. Майже одразу після переобрання Трампа фон дер Ляєн запропонувала розпочати переговори про купівлю більшої кількості американського скрапленого природного газу (СПГ). Але США у відповідь не запропонували жодної ясності щодо того, як буде працювати угода.
«Вони можуть бути як постійними, так і тимчасовими. Можуть бути постійні тарифи, а можуть бути і переговори, тому що є речі, які нам потрібні не тільки через тарифи. Якщо ми зможемо укласти дійсно справедливу угоду, яка буде вигідною для Сполучених Штатів, а не вигідною для інших, то це буде Америка понад усе. Зараз Америка понад усе», — сказав Трамп, відповідаючи на запитання, чи є його глобальні тарифи тактикою переговорів із застосуванням сильної руки чи постійними.
Пізніше на пресконференції журналіст запитав Трампа, чи є в його списку дві або три країни, які, на його думку, просунулися далі в питанні зниження тарифів
«Європейський Союз. Я маю на увазі, як би погано вони з нами не поводилися, вони суттєво знизили свої тарифи на автомобілі. Я думаю, що вони знизили їх до 2,5, і я чув, що, можливо, до нуля», — відповів Трамп.
Але він також зазначив, що хотів би, щоб ЄС знизив свої стандарти, щоб дозволити більшій кількості американських товарів потрапляти на його ринок, називаючи заходи безпеки «негрошовими тарифами».
«Це тарифи, якими вони обкладають речі, які унеможливлюють продаж автомобіля ... вони так ускладнюють стандарти і тести. Вони придумують правила і норми, які розроблені з однією метою: щоб ви не могли продавати свій продукт в цих країнах. І ми не дозволимо цьому статися. Це називається немонетарними бар'єрами», — зазначив Трамп.
Щоб пояснити, чим він керується, президент згадав часи, коли американські тарифи були захмарно високими.
«Ви знаєте, що наша країна була найсильнішою з 1870 по 1913 рік. Знаєте, чому? Все було засновано на тарифах. У нас не було податку на прибуток. Потім у 1913 році якийсь геній придумав ідею: «Давайте стягувати податки з людей нашої країни, а не з іноземних держав, які обдирають нашу країну», — сказав Трамп.