Світовий банк у рейтингу Doing Business почне оцінювати держзакупівлі

З наступного року в доповіді Світового банку Doing Business з'явиться 11-й показник, який буде оцінювати процедури державних закупівель. Про це виданню «Ведомости» повідомив представник банку.

Він заявив, що цю ідею почали обговорювати ще в 2016 році. Тоді Світовий банк планував оцінити прозорість процедур, доступ до державних закупівель малого та середнього бізнесу. Автори рейтингу навіть здійснили пілотний проєкт у 78 країнах, але досі не включили цей індикатор до основних.


Світовий банк 24 жовтня опублікував свій 17-й рейтинг інвестиційної привабливості Doing Business. Україна в ньому піднялася на 7 позицій проти минулого року та посіла 64-е місце з 190. Країна покращила свої показники за шістьма з 10 індикаторів. За 2014-2018 роки Україні вдалося піднятися на 24 позиції.

Зараз Світовий банк визначає умови ведення бізнесу в країнах за 10 показниками: міжнародна торгівля, оподаткування, реєстрація підприємств, отримання кредитів, реєстрація майна, отримання дозволів на будівництво, захист міноритарних інвесторів, дозвіл неплатоспроможності, забезпечення виконання контрактів, а також підключення до системи електропостачання.

Дослідження спирається на кількісні показники, які оцінюють рівень сприятливості правових норм для підприємницької діяльності, а також дозволяють порівняти дані для 190 країн – від Афганістану до Зімбабве – в залежності від їхніх змін у часі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини