Коронавірус «з'їв» McDonald's: мережа втратила 22% світових продажів

Mcdonald's під час карантину в Києві. Фото: УНІАН

Mcdonald's під час карантину в Києві. Фото: УНІАН

Американська корпорація McDonald's заявила про падіння порівнянних продажів у світі майже на чверть. Удар по мережі завдала пандемія коронавірусу.

У березні компанія втратила 22,2% продажів. Але квартальні показники поки що не настільки погані – лише мінус 3,4% (для порівняння: минулоріч аналогічний період компанія закінчила зі зростанням, яке склало 5,4%).

До глобального карантину (у січні-лютому 2020 року) порівняні продажі McDonald's зросли на 7,2%. А стрімке падіння відбулося вже у другій половині березня — через COVID-19 багато ресторанів довелося закрити або залишити лише доставку та видачу на McDrive. Загалом у світі продовжують працювати 75% ресторанів.

У США порівняні продажі в березні впали на 13,4%. Там працюють 99% ресторанів (переважно на доставку та самовивіз).

Набагато гірше справи йдуть на зарубіжних ринках, де McDonald's сам керує бізнесом – там продажі в березні впали на 34,7%. Деякі країни (наприклад, Франція, Італія, Іспанія та Велика Британія) повністю закрили всі ресторани.

Ринки, де McDonald's видає ліцензії на розвиток бізнесу, у березні просіли на 19,4%. Наприклад, у Бразилії закрились майже 40% ресторанів. Втім, у Китаї роботу відновили 98% ресторанів, хоча цей ринок ще не відновився повністю. Практично всі ресторани працюють у Японії.

Через це McDonald's відкликав свій прогноз на 2020 рік, посилаючись на невизначеність, викликану пандемією та її впливом на економіку. Раніше мережа очікувала, що прибуток на акцію зросте на 7-9%, а зростання продажів складе 3-5%.

Гендиректор McDonald's Кріс Кемпчинскі добровільно запропонував з 15 квітня по 30 вересня урізати свою базову зарплату на 50% (у 2020-му він мав би заробити $1,25 млн без урахування бонусів). Ще четверо топменеджерів погодилися на скорочення 25% своєї базової зарплати.

В Україні McDonald's намагається утримати співробітників — 60% з них зараз перебувають у простої через карантин. Штат компанії в Україні становить близько 10 тис. осіб.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ДБР повідомило ексголові наглядової ради «Вектор банку» про підозру у виведенні з банку 28 млн грн

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру у заволодінні чужим майном на суму 28 млн грн ексголові наглядової ради «Вектор банку».

Сенатори США пообіцяли запропонувати 1 червня нові санкції проти «Північного потоку – 2»

Очікується, що 1 червня сенатор-республіканець Тед Круз і демократ Джин Шахін внесуть на розгляд Конгресу нові санкції щодо газопроводу «Північний потік – 2», який Росія намагається добудувати самостійно. Про це повідомило Reuters.

Нацбанк за травень купив на міжбанку валюти на $661 млн і поповнив резерви

Національний банк у травні придбав на міжбанківському валютному ринку $660,6 млн. У квітні він купив в резерви $723,3, а продав – $445 млн.