Суд ООН в Гаазі буде розглядати позов проти Росії

Фото: Twitter Kateryna Zelenko

Фото: Twitter Kateryna Zelenko

Міжнародний суд ООН вирішив, що має юрисдикцію розглядати справу про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це повідомила офіційний представник України в цьому процесі Лана Зеркаль.

ei3a1bowkaal6vp.jpg

Суд відхилив заперечення Росії, яка вимагала закрити справу і стверджувала, що ці конвенції незастосовні щодо її допомоги бойовикам на Сході України і до анексії Криму. Тепер суд приступить до розгляду справи по суті.

Слухання у справі «Україна проти РФ» у Гаазі проходять у межах процесу, ініційованого Києвом у січні 2017 року. В позові Україна, зокрема, стверджує, що після 2014 року РФ «здійснювала військове втручання в справи України, фінансувала акти тероризму і порушила права людини мільйонів громадян України, включаючи навіть їх право на життя». Також Росія порушила Статут ООН, «захопивши частину суверенної території України за допомогою військової сили».

76747483-2863520827014409-7135690899303956480-n.jpg


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

«Укрзалізниця» повернула WOG в «Інтерсіті» за потрійну плату

Підрозділ «Укрзалізниці» «Українська залізнична швидкісна компанія» уклала з WOG Cafe угоду щодо надання послуг харчування у швидкісних поїздах «Інтерсіті+». Угода, а рамках якої постачальник платитиме «Укрзалізниці» втричі більше, уклали на чотири місяці.

Хто очолить Ощадбанк: Мінфін обрав фіналістів

Міністерство фінансів визначило п'ять фіналістів конкурсу на посаду голови правління державного Ощадбанку. Крім Геннадія Хелемського, Галини Пахачук і Сергія Наумова, за даними джерела zn.ua, на посаду претендують також Антон Тютюн і Сергій Магдич.

Карантин відібрав прибуток у шести з десяти українських компаній

Пандемія COVID-19 вплинула на доходи, кількість працівників та інвестиції компаній. З усіх членів Американської торговельної палати 64% зафіксували зниження доходів. І тільки 5% мають підвищення доходів.