Facebook Pixel

Пентагон тишком-нишком додав до пакета допомоги Україні найточніші артилерійські снаряди Excalibur

Сполучені Штати додали до одного з пакетів військової допомоги для України свої найточніші артилерійські снаряди Excalibur із GPS-наведенням. Як пише Bloomberg, про це стало відомо з бюджетних документів Міноборони США — їхнє постачання раніше не анонсувалося.

Видання зазначає, що українські Збройні сили їх уже активно використовують проти російських загарбників. Excalibur згадується в документах, у яких Пентагон роз’яснює, на що витратить частину з пакета допомоги Україні, підписаного президентом Джо Байденом у травні.

Військовий аналітик із Центру стратегічних міжнародних досліджень Марк Канчіан уточнив, що кожен снаряд наразі коштує від $98,7 до $106,4 тис.

Продемонстрована точність Excalibur «дає змогу вразити мету з першого пострілу, зменшуючи кількість необхідних пострілів і побічні збитки», зазначається в бюджетних документах американського Міноборони. З огляду на цей факт видання допускає, що ці снаряди використовувалися ЗСУ для «хірургічного» знищення російських командних пунктів і центрів управління.

Характеристики M982 Excalibur

eskalibur.png

Excalibur – це високоточні керовані снаряди збільшеної дальності, виготовлені Raytheon Missiles&Defence. Снаряди Excalibur можуть використовуватися гаубицями 155-мм, а їхня дальність стрільби становить 35 км. Вони використовують боєголовку PBXN-9.

Контекст. У серпні Politico повідомило про наміри США передати українському війську артилерійські снаряди Excalibur. Видання не змогло уточнити, коли саме ЗСУ їх отримає, однак наголосило, що до пакета на $775 млн, про який оголосили 19 серпня, вони не ввійшли.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉