Facebook Pixel

США надають Україні $20 млрд: які умови 40-річного кредиту

США погодили $20 млрд позики для України як свій внесок в угоду з G7 на $50 млрд, що покриватимуть за рахунок заморожених активів рф. Кабінет Міністрів затвердив умови угоди.

Що відомо про 40-річну позику для України від США на $20 млрд

США підтвердили, що нададуть $20 млрд як свій внесок у кредит G7 на загальну суму $50, який покриватумуть за рахунок надприбутків від заморожених активів рф.

Гроші надійдуть від Federal Financing Bank Агентства з міжнародного розвитку США (USAID). Позику забезпечить гарантія від АМР США відповідно до договору Loan Guarantee and Repayment Agreement.

Україна зможе отримати позику через Фонд фінансового посередництва зі сприяння залученню ресурсів для інвестування у зміцнення України (Facilitation of Resources to Invest in Strengthening Ukraine Financial Intermediary Fund), заснований Світовим банком.

Цей кредит видається на 40 років за фіксованою ставкою 1,3% річних та за поточної ставки середньої дохідності за непогашеними векселями Казначейства США зі строком погашення 52 тижні. Відсотки мають сплачувати щороку до 31 серпня починаючи з 2025 року.

Україна не має покривати чи обслуговувати позику з власного бюджету, оскільки кредит покриватимуть за рахунок майбутніх надприбутків із заморожених активів рф.

Quote«Специфіка управління FIF фонду Світового банку така, що вже далі вони розпоряджаються грошима. Тобто політичні зміни у Штатах не мають нас зачіпати», – прокоментував заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк.

Що відомо про кредит G7 для України на $50 млрд

Кредит G7 – це двостороння угода, за якою Україна зможе отримати $50 млрд на нагальні потреби держбюджету. Надані кошти покриватимуть за рахунок надприбутків від активів рф, які заморозили країни Заходу з початку великої війни. G7 домовилися про остаточну угоду у червні 2024-го.

Позика від кожного з учасників буде виплачена не пізніше грудня 2027 року. Термін погашення встановлювався не менше 30 років. Водночас кредит можна погасити достроково, якщо інвестиційний прибуток від заморожених російських активів перевищить суму кредиту та відсотки.

Загальну суму кредиту країни-партнери попередньо планують розподілити між собою таким чином:

Нагадаємо, на початку грудня Україна підписала є ЄС меморандум, який допоможе залучити до €35 млрд у рамках кредиту з G7, який покриватимуть з наддоходів від заморожених активів рф. Водночас після рішення США виділити $20 млрд частка ЄС зменшиться до €18 млрд.

Подякувати 🎉