Facebook Pixel

США хочуть збільшити внесок у кредит G7 для України до $20 млрд: чи не завадить Трамп

США готові надати Україні до $20 млрд як частину кредиту G7, який покриватимуть за рахунок заморожених на Заході активів рф. Водночас західні чиновники розуміють, що у разі перемоги Трампа на виборах президента США допомога Україні може бути припинена. Про це пише Financial Times з посиланням на власні джерела.

Чому США вирішили збільшити внесок у кредит G7 для України до $20 млрд

Країни G7 ведуть багатомісячні переговори щодо того, які внески зроблять країни, які погодилися фінансувати позику для України на $50 млрд, яку покриватимуть за рахунок наддоходів від заморожених активів рф.

Донедавна внесок США мав би бути меншим, ніж спочатку планувалося, оскільки ЄС не зміг гарантувати, що російські активи залишаться знерухомленими принаймні три роки через вето Угорщини на продовження терміну санкцій проти росії.

Водночас західні чиновники хочуть надати фінансування Києву до кінця 2024-го, оскільки вони усвідомлюють, що якщо Дональд Трамп переможе на виборах у США в листопаді, допомога Вашингтона Україні може бути скасована.

Незважаючи на це, офіційні особи США повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початкову суму у $20 млрд. Вони кажуть, що це було б можливим, навіть якщо ЄС не зможе переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана скасувати своє вето на розширення санкцій ЄС – умова, яку вимагає Вашингтон.

Водночас джерела повідомляють, що США все ще консультуються з членами Конгресу та Україною щодо того, як буде погашена позика, оскільки остаточна угода не досягнута.

Що відомо про частку ЄС у кредиті G7 для України на $50 млрд

Минулого тижня ЄС схвалив власний внесок у розмірі до €35 млрд у кредит G7 для України на загальну суму $50 млрд. Більшість із заморожених росактивів, які мають покрити позику, знаходяться у Євросоюзі. Очікується, що вони принесуть близько €3 млрд прибутку на рік.

У цей час, якщо США внесуть усі $20 млрд, ЄС зможе зменшити свою частку у кредит. Велика Британія, Канада та Японія пообіцяли надати решту, щоб покрити загальну суму $50 млрд.

Проте оскільки Угорщина наклала вето на рішення продовжити режим санкцій союзу проти росії, ЄС не зміг задовольнити прохання Вашингтона надати довгострокові гарантії щодо схеми погашення за рахунок росактивів.

Лідери ЄС на зустрічі в Брюсселі зробили останню спробу переконати Орбана відмовитися від свого права вето, проте угорський лідер не поступився.

Нагадаємо, Угорщина заявила, що блокуватиме остаточну угоду щодо кредиту Україні від G7 на $50 млрд до президентських виборів у США. Угорський міністр фінансів заявив, що країна відкладатиме рішення змінити терміни відновлення санкцій проти росії для гарантії перед Штатами.

Подякувати 🎉