Угорщина блокуватиме остаточну угоду щодо кредиту Україні від G7 на $50 млрд до президентських виборів у США. Угорський міністр фінансів заявив, що країна відкладатиме рішення змінити терміни відновлення санкцій проти росії для гарантії перед Штатами. Про це пише Reuters.
Як Угорщина блокуватиме кредит для України на $50 млрд від G7
США висунули умову для надання Україні кредиту на $50 млрд від G7, який фінансуватимуть за рахунок заморожених активів рф – ЄС має гарантувати продовження санкцій проти рф, які зараз оновлюються кожні 6 місяців. Штати занепокоєні, що якщо санкції не продовжать, буде нічим покривати кредит.
США пропонують, щоб ЄС збільшив термін продовження санкцій з шести місяців до трьох років, що має забезпечити близько $20 млрд для покриття кредиту G7, що відповідає внеску Євросоюзу. Решту $10 млрд нададуть Канада, Велика Британія та Японія, які також беруть участь у проєкті G7.

Угорський міністр фінансів заявив, що Угорщина блокуватиме остаточну угоду щодо кредиту G7 Україні на загальну суму $50 млрд до президентських виборів у США у листопаді 2024-го, відклавши рішення про терміни відновлення санкцій ЄС проти росії.
«Ми вважаємо, що питання про продовження російських санкцій має бути вирішене після виборів у США. Ми повинні побачити, в якому напрямку буде рухатися майбутня адміністрація США з цим питанням», – заявив міністр фінансів Угорщини Міхалі Варга.
Скільки коштів планує виділити ЄС на кредит G7 для України
У ЄС заявили, що що доходи від усіх російських активів, які заморозив Захід, можуть профінансувати кредит у розмірі до $49,44 млрд. Оскільки більшість активів знаходяться в Європі, ЄС пообіцяв надати до $35 млрд для позики G7.
Внески кожної країни додатково обговорять на зустрічі міністрів фінансів G7 у Вашингтоні наприкінці жовтня 2024-го. Утім, заява Угорщини може затягнути остаточне рішення до закінчення виборів у США після 5 листопада.
Нагадаємо, одночасно Євросоюз розглядає способи обходу вето Угорщини, яка перешкоджає виділенню понад 6 млрд євро на військову допомогу Україні. Європейська служба зовнішніх справ розглядає можливість дозволити країнам-членам ЄС робити добровільні внески до Європейського фонду миру.