5 вересня 2024 року країни ЄС, США та Велика Британія зможуть підписати перший міжнародний договір про штучний інтелект (ШІ). Угода переважно зосереджена на захисті прав людей, які постраждали від систем ШІ. Про це пише Reuters.
Що відомо про першу міжнародну угоду про штучний інтелект
5 вересня 2024-го країни ЄС, США та Велика Британія зможуть підписати перший юридичний міжнародний договір про штучний інтелект, який розроблявся роками і був ухвалений у травні 2024 року після обговорень між 57 країнами.
Конвенція про штучний інтелект розглядає ризики, які він може становити для суспільства. Угода в основному зосереджена на захисті прав людей, які постраждали від систем ШІ. Водночас вона є окремою від закону ЄС про штучний інтелект, який набув чинності у серпні 2024-го.
«Ця конвенція є важливим кроком до того, щоб ці нові технології можна було використовувати без руйнування наших найдавніших цінностей, таких як права людини та верховенство права», – заявила міністерка юстиції Великої Британії Шабана Махмуд.
Франческа Фануччі, юридична експертка Європейського центру некомерційного права, яка брала участь у розробці договору, сказала, що угода була «зведена» до широкого набору принципів.
«Формулювання принципів і зобов’язань у цій конвенції настільки широке та насичене застереженнями, що викликає серйозні сумніви щодо їх юридичної визначеності та ефективності у виконанні», – сказала Фануччі.
Також Фануччі назвала «подвійними стандартами» винятки щодо ШІ, які використовуються в цілях національної безпеки, а також обмежений контроль за приватними компаніями порівняно із державним сектором.
Уряд Великої Британії заявив, що співпрацюватиме з регуляторними органами, децентралізованими адміністраціями та місцевою владою, щоб забезпечити належне виконання нових вимог.
Нагадаємо, за прогнозами МВФ, у найближчі два роки штучний інтелект (ШІ), ймовірно, вплине на 40% робочих місць у всьому світі та на 60% – у країнах з розвиненою економікою.