Facebook Pixel

SpaceX приводнила перший Crew Dragon з екіпажем: що чекає на комерційні польоти до космосу

Астронавти американського відомства NASA Даг Херлі та Боб Бенкен успішно здійснили посадку на воду в Мексиканській затоці біля берегів Флориди після того, як їхній корабель Crew Dragon, створений SpaceX Ілона Маска, відстикувався від Міжнародної космічної станції, де перебував понад два місяці. Самопочуття екіпажу нормальне, повідомили у NASA.

Пізніше адміністратор NASA Джим Брайденстайн повідомив, що ця подія є великою перемогою, а програма «Артеміда» націлена на те, щоб повернутися на Місяць.

Quote«Ми плануємо полетіти на Місяць і залишитися там. Ми збираємося навчитися жити й працювати там протягом тривалого часу», — заявив він.

Як пише The Bell, успіх місії означає те, що Росія втратить монополію на доставку екіпажів на Міжнародну космічну станцію кораблями «Союз». За останні польоти на цих кораблях NASA заплатило близько $80 млн за місце (з 2011 року відомство віддало «Роскосмосу» близько $4 млрд).

Варто зазначити, що Crew Dragon більше і важче за «Союз». У першому поміщається сім чоловік, а в другому — лише три. У разі повного завантаження корабля Crew Dragon NASA заплатить за кожного астронавта $23 млн і навіть якщо полетять чотири особи — не більш як $40 млн.

Нагадаємо, що через три роки NASA має намір здійснити політ на Місяць у рамках програми Artemis. Американці повинні ступити на Південний полюс супутника Землі. До 2028 року вони планують побудувати на Місяці базу, у такий спосіб забезпечивши там постійну присутність людини. Усе це необхідно для підготовки польоту на Марс. За словами директора NASA Джеймса Брайденстайна, це стане можливим до 2035 року.

Контекст. Раніше SpaceX планувала здійснити перший комерційний пілотований політ Crew Dragon на початку другого кварталу 2020 року після успішного випробування його аварійної системи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉